Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Spory wzrost pracy eksploatacyjnej. Do Ostrowa Wlkp. znów z Polregio

Kasper Fiszer 18.11.2021 3,9k

Łódzkie: Spory wzrost pracy eksploatacyjnej. Do Ostrowa Wlkp. znów z Polregio
Pociąg Polregio w Ostrowie Wlkp. fot. Kasper Fiszer
Samorząd województwa łódzkiego podsumowuje zmiany w rozkładzie jazdy, które wejdą w życie 12 grudnia. Nowy grafik połączeń przyniesie dodatkowe kursy m.in. do Częstochowy czy Wielunia. Polregio przejmie obsługę kursów do Ostrowa Wiekopolskiego, które od dwunastu miesięcy realizowała ŁKA.
Samorząd województwa łódzkiego zakończył zasadnicze prace nad nowym rozkładem jazdy pociągów regionalnych, który wejdzie w życie 12 grudnia. Najważniejsze nowości opisywaliśmy już na łamach naszego portalu: pociągi ŁKA pojadą do Radomia, Poznania i Włocławka, a składy Polregio obsłużą po wieloletniej przerwie odcinek z Opoczna do Skarżyska-Kamiennej. Zmiany mają wejść w życie także na innych liniach i, jak zapewnia region, będą one korzystne dla podróżnych.

Po roku Polregio wróci do obsługi kursów Łódź – Ostrów Wielkopolski


– W roku 2022 planowane jest dalsze rozwijanie oferty przewozowej i zwiększenie pracy eksploatacyjnej o ok. 8 proc. – mówi Beata Graszka z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Polregio spółka ta uruchomi bezpośrednie pociągi z Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego przez Łódź do Warszawy, co ma być możliwe dzięki optymalizacji obiegów taboru. Zmiany obejmą także kursy z Ostrowa do Łodzi, które po roku przejmie znów ogólnopolski przewoźnik.

Nowe pociągi międzywojewódzkie mają być jednym z najszybszych środków transportu pomiędzy dużymi ośrodkami. I tak „studenckie” kursy ŁKA do Poznania realizowane w piątki i niedziele mają umożliwiać przejazd w pełnej relacji w ok. 170 minut, zaś z Łodzi do Radomia w soboty i niedziele będzie można dostać się w ok. 140 minut. Przejazd z Łodzi do Włocławka ma zająć zaś ok. 2 godziny. Na linii do Skarżyska-Kamiennej Polregio uruchomi cztery pary pociągów, z czego trzy zapewnią bezpośredni dojazd z i do Łodzi.

ŁKA w Warszawie tylko na linii średnicowej


Dobrą informacją ma być także zmiana trasy weekendowych pociągów ŁKA Sprinter z Łodzi do Warszawy: wszystkie mają wjeżdżać na linię średnicową, a nie na dworzec Warszawa Główna. Siedem par dotrze do Warszawy Centralnej, dwie – do Warszawy-Śródmieścia. Ponadto w weekendy realizowane mają być połączenia interRegio do Poznania (te według komunikatu przewoźnika pojadą z Dworca Głównego).

UMWŁ zapowiada też uruchomienie dodatkowej pary pociągów z Łodzi do Radomska i rozszerzenie weekendowej oferty na trasie z Wielunia do Tarnowskich Gór. Nadal nie będą natomiast kursować pociągi na północ od Wielunia – w kierunku Kępna.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony