Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Sierpniowe prace na linii do Sieradza. Będzie komunikacja zastępcza

Kasper Fiszer 19.07.2022 1,1k

Łódzkie: Sierpniowe prace na linii do Sieradza. Będzie komunikacja zastępcza
fot. Kasper Fiszer
Niebawem rozpocznie się wymiana toru na kolejnym, tym razem krótkim odcinku linii kolejowej nr 14. Spore utrudnienia czekają więc na pasażerów ŁKA korzystających z pociągów Łódź – Sieradz. Zmiany w rozkładzie jazdy będą obowiązywać przez niecałe dwa tygodnie.
W zeszłym roku zakończyła się modernizacja linii kolejowej nr 14 Łódź Kaliska – Zasieki – granica państwa na aglomeracyjnym odcinku Łódź – Zduńska Wola. Prace remontowe oznaczały dla pasażerów długotrwałą konieczność przesiadki do autobusów zastępczych. Na około dwa tygodnie część pociągów znów zostanie odwołana, a pasażerowie ponownie przesiądą się do autobusów.

Wymiana toru na kolejnym odcinku „czternastki”


Na odcinku ok. 2,7 km pomiędzy Zduńską Wolą a Sieradzem przeprowadzone mają zostać bowiem uwzględnione w rozkładzie jazdy roboty obejmujące wymianę szyn, oczyszczenie tłucznia i regulację toru. – Efektem prac będzie większy komfort podróży oraz sprawniejszy i bezpieczniejszy ruch pociągów – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Zanim to jednak nastąpi,, między 30 lipca a 10 sierpnia należy spodziewać się sporych utrudnień w komunikacji na jednej z najważniejszych tras regionu łódzkiego.

– Prace przeprowadzone będą przy użyciu specjalistycznych maszyn torowych, m.in. oczyszczarki tłucznia i podbijarki torowej – stwierdza nasz rozmówca. Skróci to czas prowadzenia robót, a zarządca infrastruktury wskazuje, że ich realizacja w okresie letnim zmniejszy skalę odczuwalnych niedogodności. Rzeczywiście bowiem sporą część dojeżdżających do Łodzi stanowią uczniowie i studenci.

Prawie milion zł na pracę specjalistycznych maszyn


Przez dwanaście dni na przełomie lipca i sierpnia ruch prowadzony będzie po jednym torze. – Za część pociągów ŁKA wyjadą autobusy zastępcze – potwierdza przedstawiciel PLK. Znaczących zmian nie będzie natomiast w rozkładzie jazdy pociągów dalekobieżnych PKP Intercity kursujących na trasie Warszawa – Łódź – Zduńska Wola – Sieradz – Wrocław.

– Wartość prac to ok. 900 tys. zł – informuje nas Rafał Wilgusiak. Polskie Linie Kolejowe nie odpowiedziały jednoznacznie na pytanie, czy robót nie można było zrealizować w okresie, gdy linia nr 14 pomiędzy Łodzią a Zduńską Wolą była modernizowana, a pociągów siłą rzeczy i tak było o wiele mniej. Należy jednak zwrócić uwagę, że wówczas nigdy nie doszło do całkowitego wstrzymania ruchu, a ograniczenie przepustowości na kolejnym fragmencie trasy mogłoby skutkować dużymi komplikacjami w konstrukcji rozkładu jazdy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony