Partnerzy serwisu:

Remont mostu w Łowiczu. Komunikacja zastępcza na linii do Łodzi

Kasper Fiszer 16.07.2021 1,5k

Remont mostu w Łowiczu. Komunikacja zastępcza na linii do Łodzi
Pociąg ŁKA z Łodzi do Łowiczafot. Kasper Fiszer
W związku z remontem mostu kolejowego w Łowiczu we wrześniu i październiku pociągi ŁKA z Łodzi skończą bieg w Domaniewicach. Podróżni w dalszą drogę wybiorą się autobusem zastępczym. To kolejne utrudnienia czekające na pasażerów korzystających z połączeń na tej istotnej trasie regionalnej.
Korzystający z połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie z Łodzi do Łowicza w ostatnim czasie muszą liczyć się z różnorodnymi utrudnieniami. W związku z opóźnioną modernizacją magistrali E20 wciąż pociągi kończą i zaczynają bieg na stacji Łowicz Przedmieście. Stamtąd do Łowicza Głównego pasażerów przewożą autobusy. Cały czas trudno jest podać konkretną datę przywrócenia ruchu pociągów.

Nocna przerwa technologiczna bez wpływu na rozkład jazdy

– Zależy to od zakończenia przebudowy układu torowego i urządzeń sterowania ruchem kolejowym w Łowiczu Głównym oraz na łącznicy Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Prace na łącznicy mają zakończyć się według aktualnych założeń w czwartym kwartale tego roku. – Natomiast pozostałe roboty potrwają do przyszłego roku – usłyszeliśmy.

Równolegle modernizowana jest stacja w Zgierzu, co wymusza wprowadzanie przerw w ruchu na przeciwległym końcu trasy. Na przełomie czerwca i lipca autobusy zastępcze kursowały w zamian za pociągi na całym odcinku Zgierz – Łowicz, bo prowadzone były prace sieciowe. Teraz w godzinach nocnych na odcinku Zgierz – Glinnik obowiązuje tzw. przerwa technologiczna, podczas której nie jest możliwe uruchamianie pociągów. – Nie ma ona jednak wpływu na kursy pasażerskie – zaznacza nasz rozmówca. Obecna organizacja ruchu będzie obowiązywać do sierpnia.

Komunikacja zastępcza na dłuższym odcinku

– Od końca sierpnia do połowy października zaplanowano natomiast remont mostu w Łowiczu, który znajduje się pomiędzy stacją Łowicz Przedmieście a przystankiem Grudze – zapowiada przedstawiciel PKP PLK. Ten fragment linii kolejowej nr 15 będzie więc zamknięty. Pociągi ŁKA z Łodzi skończą bieg w Domaniewicach. Stamtąd do Łowicza pasażerów zawiozą autobusy zastępcze.

Inwestycja obejmie wzmocnienie przyczółków i wykonanie nowej konstrukcji nośnej obiektu. – Efektem będą sprawniejsze i bezpieczniejsze przejazdy pociągów – ocenia Rafał Wilgusiak. Wartość zadania szacowana jest na ok. 1 mln zł. Ma ono zostać przeprowadzone w ramach środków przeznaczonych na utrzymanie infrastruktury.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony