Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Przetargi na studia dla Kolej Plus rozstrzygnięte

inf. pras oprac. JM 08.04.2021 2,9k

Łódzkie: Przetargi na studia dla Kolej Plus rozstrzygnięte
Fot. Marcin Kucięba, SM42.pl
Rozstrzygnięte zostały przetargi na opracowanie studiów planistyczno-prognostycznych na realizację wszystkich trzech projektów zgłoszonych przez województwo łódzkie do programu Kolej Plus.
Województwo łódzkie złożyło do programu Kolej Plus trzy projekty, w tym jeden razem z woj. świętokrzyskim. To nowa linia kolejowa od „Węglówki” w stronę Wielunia oraz modernizacja połączeń Tomaszów – Opoczno – Skarżysko Kamienna i Piotrków – Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa. Więcej na temat projektów piszemy dokładnie tutaj.

W przetargu na opracowanie niezbędnych studiów planistyczno-prognostycznych oferty złożyły trzy firmy. Najwięcej punktów w oparciu o przyjęte kryteria wyboru (cena była tylko jednym z ich elementów) otrzymało Polsko – Hiszpańskie Konsorcjum firm IDOM. Wszystkie dokumentacje studialne wykona łącznie za 6,3 mln zł. Dokumentacje będą współfinansowane przez Województwo Świętokrzyskie, Miasto Bełchatów, Gminę Kleszczów i Gminę Wieluń.

Jak informuje samorząd, celem studium będzie wypracowanie koncepcji, która będzie stanowić podstawę do dalszej realizacji projektu w tym dokumentacji niezbędnej do budowy połączenia kolejowego. Powinno zawierać m.in. prognozy ruchu; oszacowanie kosztów dla różnych wariantów infrastruktury, ocenę wpływu projektu na usprawnienie połączenia danego miasta z miastem wojewódzkim. Studium będzie stanowić podstawę opracowania przez PKP PLK studium projektowo-technicznego.

Projekty modernizacji lini nr 24 na odcinku Piotrków Trybunalski – Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa” oraz budowy linii do Wielunia przewidują realizację i zakończenie robót do 2028 roku. Natomiast dla modernizacji linii nr 25 zakładane jest na razie tylko wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej wraz z pozyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe linie kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony