Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Oferta turystyczna ŁKA to w tym roku głównie rabaty

Kasper Fiszer 19.07.2020 1,2k

Łódzkie: Oferta turystyczna ŁKA to w tym roku głównie rabaty
Pociąg ŁKA w Łodzifot. Kasper Fiszer
Zniżki na podróże pociągiem i na atrakcje turystyczne regionu proponuje w tegoroczne wakacje Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Miłośniów kolei najbardziej zainteresują oferty promocyjne dla tych, którzy zdecydują się na wycieczkę do parowozowni Skierniewice lub na przejażdżkę rogowską wąskotorówką. Będąc w Rogowie, można też taniej zwiedzić tamtejsze arboretum.
Województwo łódzkie ma w ostatnich latach bogatą tradycję organizacji turystyki kolejowej. Jeszcze przed powołaniem własnej spółki, ŁKA, samorząd uruchamiał we współpracy z ówczesnymi Przewozami Regionalnymi nadzwyczajne połączenia „Pociągiem w Łódzkie”. Pasażerowie mieli możliwość bezpłatnego przejazdu do miejsc atrakcyjnych turystycznie, a często także ich zwiedzenia z przewodnikiem – również bez dodatkowych opłat. Później cykl wycieczek zmienił nazwę na „Kolejowe niedziele”, ale jego formuła pozostała co do zasady niezmienna.

Parowozownia w Sierniewicach otwiera swoje drzwi dla zwiedzających

Organizowano również przejazdy tematyczne („Pociągiem w Filmowe Łódzkie”) oraz kilka innych przedsięwzięć o podobnym charakterze. Również w tym roku wojewódzka spółka przygotowała specjalną ofertę turystyczną, ale jest ona skromniejsza w porównaniu z poprzednimi sezonami. Akcja „Zajrzyj w łódzkie z ŁKA” opiera się bowiem na rabatach dla korzystających z regularnych kursów przewoźnika.

W Tomaszowie Mazowieckim pasażerowie ŁKA mogą bezpłatnie korzystać z tamtejszej komunikacji miejskiej. – Są też atrakcyjne zniżki (do 30 proc.) na bilety wstępu: do Skansenu Rzeki Pilicy, Niebiesich Źródeł, Grot Nagórzyckich i Areny Lodowej – proponuje Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Miłośnicy starej kolei będą mogli natomiast bezpłatnie wrócić do stacji początkowej pociągiem ŁKA na podstawie biletu do Skierniewic, jeśli zdecydują się na zwiedzenie tamtejszej zabytowej parowozowni w któryś z dni otwartych (najbliższa okazja – 1 sierpnia).

Na pociąg wąskotorowy „Sprinterem”

Mniej za pociąg ŁKA zapłacą także ci, którzy wybiora się do Rogowa na przejażdżkę tamtejszą Koleją Wąskotorową Rogów – Rawa – Biała (dawna Rogowska Kolej Dojazdowa). – Voucher pobrany ze strony Kolei Rogowskiej uprawnia do zakupu biletu ŁKA ze zniżką ok. 30 proc. od cen podstawowych – mówi przedstawicielka Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Przypomina jednocześnie, że w Rogowie przystają weekendowe pociągi Sprinter z Łodzi do Warszawy, a dojazd z Dworca Fabrycznego zajmuje tylko 24 minuty. Ci, którzy okażą bilet kolejowy, mniej zapłacą natomiast za wizytę w rogowskim arboretum: bilet normalny kupią w cenie ulgowego.

Rabaty czekają też na dojeżdżających pociągami ŁKA do Łodzi. 15-procentowej zniżki udziela bowiem awuapark Fala znajdujący się nieopodal Dworca Kaliskiego. Upust dotyczy wszystkich atrakcji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony