Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Od 14 czerwca ŁKA dojedzie do Drzewicy

Roman Czubiński 30.01.2020 104

Łódzkie: Od 14 czerwca ŁKA dojedzie do Drzewicy
fot. Rafał T, fotopolska.eu, CC BY-SA 3.0
Część połączeń ŁKA Łódź – Tomaszów Mazowiecki zostanie wydłużonych do Drzewicy – ogłosił samorząd województwa łódzkiego. Ich uruchomienie nastąpi wraz z wejściem w życie letniej korekty rozkładu jazdy. Możliwe, że jednocześnie do Tomaszowa zostaną wydłużone niektóre połączenia Kolei Mazowieckich.
Jak twierdzi marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, uruchomienie pociągów to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców Drzewicy i okolic. – Wielokrotnie spotykaliśmy się w terenie z postulatem uruchomienia pociągów do Drzewicy. Dlatego 14 czerwca uruchamiamy 5 par pociągów ŁKA na odcinku Drzewica – Tomaszów Mazowiecki – mówi samorządowiec. Jak dodaje, w przyszłości jest możliwe zwiększenie ich liczby.

– Zamówiliśmy już w PKP PLK rozkłady jazdy dla odcinka Tomaszów – Drzewica. Trwa ich przygotowywanie – potwierdza prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Janusz Malinowski. W Drzewicy nastąpi skomunikowanie z pociągami Kolei Mazowieckich do Radomia. Choć do tego ostatniego miasta na razie nadal nie będzie bezpośrednich pociągów z Łodzi, dzięki nowym połączeniom możliwości dojazdu transportem publicznym, choć z przesiadkami, znacznie się poprawią. Chęć wydłużenia kursów do Tomaszowa wyraziły bowiem (nie po raz pierwszy) także Koleje Mazowieckie.

Według dyrektora Departamentu Infrastruktury UMWŁ Grzegorza Jastrzębowskiego KM najprawdopodobniej uruchomią na początek dwie pary połączeń Radom – Tomaszów. – Otrzymaliśmy wczoraj informację, że zarząd województwa mazowieckiego wyraził zgodę na negocjacje w sprawie bezpośrednich połączeń Tomaszów – Radom. Pracujemy nad skoordynowaniem rozkładów jazdy obu przewoźników na odcinku Tomaszów – Drzewica oraz nad integracją taryfową. Potrzebujemy jeszcze tylko zgody Sejmiku – zastrzega dyrektor. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pociągi KM mogą wyruszyć na tory równocześnie z ŁKA – 14 czerwca.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony