Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Nowy przystanek na linii 25

Roman Czubiński 22.07.2022 1,4k

Łódzkie: Nowy przystanek na linii 25
fot. PKP PLK
Do końca 2022 r. w Tomaszówku między Tomaszowem Mazowieckim a Opocznem powstanie dodatkowy przystanek kolejowy. Rozpoczął się pierwszy etap robót budowlanych, który wymusił wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej. Jednocześnie na całym odcinku Tomaszów – Końskie trwają prace utrzymaniowe.
Peron powstanie między stacją Bratków a przystankiem Szadkowice, nieopodal skrzyżowania z drogą gminną Tomaszówek – Bratków. Jego długość będzie wynosiła 200 m, a wysokość – 76 cm nad główką szyny. Na peronie będą ustawione wiaty, ławki, tablice z oznakowaniem, gabloty z rozkładami jazdy oraz oświetlenie LED. Dojścia do peronu będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Częścią inwestycji będzie remont nawierzchni asfaltowej na przejeździe.

Jak informuje PKP PLK, koszt inwestycji w trybie „Projektuj i Buduj” to 2,8 mln zł. Budowa nowego przystanku jest częścią rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych (tzw. „program przystankowy”). Prace mają zakończyć się w bieżącym roku. Zarządca infrastruktury zastrzega, że nazwa "Tomaszówek" ma charakter roboczy i może jeszcze ulec zmianie.

Na razie rozpoczęło się wzmacnianie gruntu i przygotowywanie terenu pod budowę fundamentów. Budowie peronu będzie towarzyszyła wymiana nawierzchni przylegającego do niego toru. Z tego powodu zdemontowano już szyny i podkłady na długości ponad 200 metrów. Do 6 sierpnia wszystkie pociągi na odcinku Tomaszów – Opoczno są zastępowane przez komunikację autobusową. Jednocześnie, w ramach oddzielnego zadania, między Tomaszowem a Końskimi będzie odbywała się wymiana podkładów i oczyszczanie tłucznia.

W województwie łódzkim „program przystankowy” obejmuje także 8 innych przystanków: Jedlicze k. Zgierza, Zgierz Rudunki, Stare Grudze, Izabelów, Łódź Zarzew, Żakowice Południowe (modernizacja), Głowno Północne i Zaosie. Trzy ostatnie lokalizacje przesunięto na początku lipca z listy rezerwowej na podstawową.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony