Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Nowe pociągi Polregio na trasie do Radomska

Kasper Fiszer 22.11.2022 2,1k

Łódzkie: Nowe pociągi Polregio na trasie do Radomska
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 pl
Województwo łódzkie zapowiedziało zmiany w ofercie spółki Polregio. Przewoźnik nie będzie już obsługiwać kursów na trasie do Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna. Nieco zwiększy się natomiast liczba jego połączeń na linii nr 1 do Radomska.
Samorządy województw łódzkiego i świętokrzyskiego planują spore zmiany w organizacji połączeń na trasie z Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego do Skarżyska-Kamiennej. Sporą część kursów – tych finansowanych z kasy regionu łódzkiego – przejmie bowiem Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Polregio zrealizuje zaś wyłącznie połączenia opłacane przez marszałka z Kielc. Ogólnopolski przewoźnik przestanie więc utrzymywać w swoim łódzkim oddziale tabor spalinowy.

Zaplanowany znaczący spadek zamówienia dla Polregio

Przekazanie obsługi kolejnej trasy własnej spółce wojewódzkiej oznaczać będzie znaczący spadek zamówienia dla Polregio ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. – W stosunku do obecnego roku praca eksploatacyjna Polregio ulegnie zmniejszeniu o ok. 12 proc. – informuje Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Samorząd zapewnia, że zmiana operatora na międzywojewódzkiej trasie do Skarżyska została zaplanowana już na etapie konstruowania umów wieloletnich z Polregio i ŁKA.

Zgodnie z danymi opublikowanymi na łamach Portalu Pasażera prowadzonego przez PKP Polskie Linie Kolejowe oferta na pozostałych trasach, na których przewozy wojewódzkie realizuje Polregio, nie ulegnie większym zmianom. Utrzymane zostaną więc pociągi kategorii interRegio do Warszawy. Część kursów będzie wydłużona z Łodzi do Ostrowa Wielkopolskiego i Poznania. W rozkładzie pozostaną też połączenia w krótszych relacjach Łódź – Poznań i Łódź – Ostrów. Kursy Regio wciąż będą też łączyć Wieluń z Tarnowskimi Górami.

Dodatkowa para kursów Polregio tylko w granicach województwa

Nieco więcej będzie natomiast połączeń realizowanych na linii nr 1 spinającej Warszawę z Górnym Śląskiem na odcinku Koluszki – Radomsko. – W porannych szczytach przewozowych zapewniony zostanie dojazd z kierunku Radomska do Piotrkowa Trybunalskiego na godz. 8:00, a w godzinach wieczornych – po 21:00 – z Łodzi do Radomska – zapowiadają służby prasowe marszałka województwa łódzkiego. Na trasie Łódź – Radomsko większość połączeń realizuje (i będzie realizować) ŁKA, zaś Polregio prowadzi przewozy w bezpośredniej relacji z Łodzi do Częstochowy oraz na odcinku międzywojewódzkim Radomsko – Częstochowa.

Nowe kursy będą jednak wyjątkiem od tej zasady. Przykładowo pociąg wyjeżdżający z Łodzi Fabrycznej o 21:06 zakończy bieg w Radomsku, a jego relacja nie zostanie połączona z istniejącymi kursami Radomsko – Częstochowa. Na styku województw łódzkiego i śląskiego oferta nie ulegnie większym zmianom.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony