Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Na razie bez cięć w rozkładzie. „Ale ich nie wykluczamy”

Kasper Fiszer 09.11.2020 975

Łódzkie: Na razie bez cięć w rozkładzie. „Ale ich nie wykluczamy”
Jednostka w barwach województwa łódzkiegofot. Kasper Fiszer
Póki co w województwie łódzkim nie są planowane cięcia w rozkładzie jazdy przewoźników regionalnych. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi wręcz kilka dodatkowych kursów. Władze samorządowe nie wykluczają jednak, że wkrótce zaplanowane zostaną redukcje.
W kolejowym rozkładzie jazdy pojawiają się pierwsze ograniczenia związane z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce oraz ogaszanymi nowymi obostrzeniami dotyczącymi życia społecznego i gospodarczego. Na redukcje zdecydowało się m.in. PKP Intercity. Na razie podobne kroki nie zostaną podjęte na liniach regionalnych województwa łódzkiego. Tamtejszy samorząd poinformował nas wręcz o pewnym niewielkim rozszerzeniu oferty.

Dodatkowe kursy ŁKA do Łasku, Kutna i Skierniewic

Wzmocnienia zaplanowano na trasach obsługiwanych w związku z trwającymi remontami autobusową komunikacją zastępczą. I tak pomiędzy Zgierzem a Kutnem pojadą dwie pary nowych autobusów przyspieszonych bez postojów na przystankach pośrednich. Również dwie pary tzw. sprinterów, jak określa je Łódzka Kolej Aglomeracyjna, zabiorą podróżnych z Łasku do Łodzi Kaliskiej.

Zmiany te weszły w życie 8 listopada. W tym samym czasie w rozkładzie jazdy samorządowego przewoźnika pojawił się także jeden nowy pociąg – z Łodzi Fabrycznej do Skierniewic odjeżdżający ze stolicy województwa o 16:08. Wydłużona została też trasa kursów z Sieradza do Łodzi. Nie skończą one biegu na Dworcu Kaliskim, ale przez stacje i przystanki Łódź Pabianicka, Łódź-Chojny, Łódź-Olechów Wiadukt, Łódź-Olechów Zachód i Łódź-Olechów Wschód dotrą do Łodzi-Widzewa. Część pojedzie jeszcze dalej, do stacji Łódź Fabryczna.

Bez zmian w rozkładach Polregio i KW

Samorząd województwa łódzkiego wskazał również, że dotychczas o planach wprowadzena cięć nie poinformowało go Polregio. Na razie bez zmian funkcjonować będą więc połączenia kategorii Regio. Nie ma także informacji o ewentualnym odwołaniu planów uruchomienia międzywojewódzkiego kursu Kolei Wielkopolskich z Poznania do Łodzi, jaki ma pojawić się w rozkładzie jazdy w grudniu. – Dalsze plany co do funkcjonowania oferty przewozowej uzależnione są od rozwoju pandemii i od podejmowania przez administrację rządowoą działań związanych z wprowadzaniem ograniczeń w przemieszczaniu się i funkcjonowania poszczególnych obszarów życia – zastrzegł przy tym w przesłanym do naszej redakcji komunikacie Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łóðzkiego.

Z problemami już teraz muszą liczyć się natomiast korzystający z rregionalnych połączeń autobusowych. Na łamach portalu transport-publiczny.pl informowaliśmy już o zawieszeniach wprowadzonych przez PKS Łódź. Od kilku dni znacznie okrojona jest też oferta przewoźników kursujących pomiędzy Łodzią a Rawą Mazowiecką i Nowym Miastem nad Pilicą (w sumie w rozkładzie jazdy pozostały już tylko cztery pary). Cięcia zauważalne są także w innych relacjach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony