Partnerzy serwisu:

Łódzkie: ŁKA na razie bez pociągów do Drzewicy. Przez pandemię

Roman Czubiński 04.05.2020 1,2k

Łódzkie: ŁKA na razie bez pociągów do Drzewicy. Przez pandemię
fot. Rafał T, fotopolska.eu, lic. CC BY-SA 3.0
Uruchomienie pociągów ŁKA na odcinku Tomaszów Mazowiecki - Drzewica przesunięto z 14 czerwca na 13 grudnia bieżącego roku - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Powodem jest pandemia COVID-19 i spowodowany przez nią spadek przewozów.
- Ogłoszony w naszym kraju stan zagrożenia epidemicznego i związane z nim ograniczenia dotyczące między innymi zamknięcia szkół, instytucji publicznych i zakładów pracy, a także zachęcanie do pozostania w domach, spowodowały znaczący spadek osób podróżujących pociągami. Ponadto osoby, które muszą przemieszczać się, unikając dużych skupisk ludzi, wybierają raczej własny środek transportu - uzasadnia podjętą decyzję samorząd województwa.

W związku z tym uruchomienie kolejowych przewozów pasażerskich do Drzewicy (relacja Łódź – Tomaszów – Drzewica), planowane na czerwiec, zostało przesunięte na grudzień 2020 r., tj. do dnia wejścia w życie nowego rozkładu jazdy 2020/2021. - Jednocześnie operatorzy kolejowi informują, że prowadzą monitoring zapełnienia pociągów, tak aby nie dopuścić do sytuacji zwiększenia zagęszczenia pasażerów. W sytuacji zwiększenia potoków podróżnych wielkość składów pociągów dostosowywana będzie do zapotrzebowania lub wznowione zostanie kursowania zawieszonych połączeń - zapewnia UMWŁ.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport