Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Duże cięcia w ofercie Polregio aż do 14 kwietnia

Kasper Fiszer 27.03.2020 59

Łódzkie: Duże cięcia w ofercie Polregio aż do 14 kwietnia
fot. Kasper Fiszer
Do wtorku po Wielkanocy będą obowiązywać duże ograniczenia w funkcjonowaniu połączeń Polregio na terenie województwa łódzkiego. Dużo mniej pociągów obsługuje odcinek z Radomska do Koluszek, spadła liczba kursów interRegio do Warszawy i Regio do Torunia. Dużo rzadziej dojechać można do Opoczna, a ruch na łódzkim Olechowie niemal zamarł.
Na naszych łamach informowaliśmy już o przedłużeniu obowiązywania dużych ograniczeń w funkcjonowaniu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do 14 kwietnia. Cięcia w swojej ofercie przeprowadził jednak również drugi przewoźnik realizujący przewozy na zlecenie samorządu województwa łódzkiego, Polregio. – W związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby COVID-19, w tym decyzji o zamknięciu m.in. szkół i placówek kultury oraz z ograniczeniem pracy, znacznie zmniejszyło się zapotrzebowanie na realizację usług publicznego transportu zbiorowego – tłumaczy Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Zapadła już decyzja o przedłużeniu ograniczeń

– Z tego powodu oferta przewozowa spółki Polregio [w województwie łódzkim] od 19 marca została zmniejszona o ok. 35 proc. O zmniejszenie liczby kursów wystąpił przewoźnik, na co UMWŁ jako organizator przewozów wydsał zgodę – informują służby prasowe Urzędu. Początkowo ograniczenia miały obowiązywać tylko do 29 marca. Już teraz województwo potwierdziło jednak, że nadzwyczajny rozkład jazdy będzie ważny aż do 14 kwietnia. Podobnie jak w przypadku ŁKA, również Polregio będzie oferować swoim podróżnym mniej połączeń także w okresie wielkanocnym.

W skróconych relacjach kursuje znaczna część pociągów międzywojewódzkich do Częstochowy. Sześć par kursów z Łodzi, Koluszek i Piotrkowa Trybunalskiego zostało odwołanych na odcinku do Radomska, tj. kursują aktualnie tylko z Radomska do Częstochowy i z powrotem. Zawieszone zostało zaś kursowanie ostatniego późnowieczornego pociągu z Koluszek do Piotrkowa Trybunalskiego. Łódź z Częstochową łączy aktualnie pięć kursów Regio dziennie.

Rzadziej na wszystkich liniach regionu

Bardzo ograniczona została komunikacja pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim a Opocznem. Z rozkładu jazdy wypadło pięć par kursów, a także wydłużone weekendowe połączenie z i do Łodzi Kaliskiej. Na linii opoczyńskiej realizowane są więc obecnie trzy pary kursów dziennie. Z rozkładu jazdy wypadła też jedna z dwóch par bezpośrednich pociągów z Łodzi do Torunia.

Mniej jest połączeń interRegio do Warszawy. Czasowo zlikwidowane zostały bowiem cztery pary kursów. W związku z powyższymi cięciami radykalnie ograniczona została obsługa przystanków na łódzkim Olechowie. ŁKA zawiesiła wszystkie kierowane tamtędy kursy, a Polregio utrzymuje tylko jedno połączenie Łódź Kaliska – Łódź-Olechów – Warszawa Wschodnia.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony