Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Bezpłatne wycieczki kolejowe UMWŁ

Kasper Fiszer 24.05.2017 538

Łódzkie: Bezpłatne wycieczki kolejowe UMWŁ
Pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.fot. Kasper Fiszer
Jak co roku samorząd województwa łódzkiego organizuje cykl przejazdów turystycznych „Pociągiem w Łódzkie”. Nadzwyczajne kursy dotrą m.in. do Poddębic, Zduńskiej Woli czy Piotrkowa Trybunalskiego. Pierwszy z nich, do Łowicza, uruchomiony zostanie w najbliższą sobotę. Nie ma już darmowych biletów niezbędnych do wzięcia udziału w wycieczce.
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił dziś, że zorganizuje piątą już edycję przedsięwzięcia „Pociągiem w Łódzkie”. To rokroczny cykl bezpłatnych wycieczek po regionie skierowanych głównie do mieszkańców Łodzi, które opierają się o komunikację kolejową. Nadzwyczajne pociągi Przewozów Regionalnych i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dowożą do atrakcji turystycznych województwa, które można zwiedzać z przewodnikiem.

Bilety skończyły się przed oficjalnym ogłoszeniem

– Tegoroczna edycja wystartuje już w najbliższą sobotę 27 maja – zapowiedziała Barbara Woźniak, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki UMWŁ. – Pierwszy pociąg pojedzie do Łowicza, ostatni – 30 września – do Piotrkowa Trybunalskiego – wskazywała. Wszystkich wyjazdów ma być łącznie dziesięć, a pozarozkładowe kursy dojadą m.in. do Łasku, Opoczna i Zduńskiej Woli, a także do Poddębic, gdzie na co dzień nie docierają regionalne pociągi pasażerskie.

Choć udział w przejeździe nie wiąże się z opłatami, chętni muszą pobrać wcześniej bilet wydawany w punkcie informacyjnym zlokalizowanym przy łódzkiej ul. Piotrkowskiej. Pula biletów na sobotni kurs do Łowicza została jednak wyczerpana jeszcze przed dzisiejszą konferencją prasową, na której UMWŁ oficjalnie zapowiedział wycieczkę. – Szczegółowe informacje będą pojawiać się zawsze z sześciodniowym wyprzedzeniem na naszej stronie www.pociagiem.lodzkie.pl – mówiła Barbara Woźniak.

Łodzianie chcą poznawać atrakcje regionu

Przedstawicielka samorządu podkreśla, że zainteresowanie przejazdami utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. – To motywuje nas do organizacji wycieczek już po raz kolejny – stwierdziła. – „Pociągiem w Łódzkie” to już ponad 5 tys. osób, które wędrowały z nami po regionie do tej pory – dodał Hieronim Andrzejewski z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Wskazana przez niego liczba podróżnych nie jest kompletna, bo część wycieczek w zeszłych latach nie była związana z miejscami atrakcyjnymi przyrodniczo.

W tym roku uczestnicy każdego z wyjazdów będą mieli możliwość wyboru zwiedzania parków krajobrazowych lub miejsc o charakterze historycznym. – To nowość organizacyjna – podkreślał Hieronim Andrzejewski. Jak zapewnił znany łódzki przewodnik i senator Ryszard Bonisławski, korzystający z tej drugiej formy spędzania czasu mogą liczyć na opiekę przewodników Towarzystwa Przyjaciół Łodzi.

Edukacja ekologiczna poprzez turystykę

Jak podkreśla w zaproszeniu na pierwszy z przejazdów UMWŁ, wycieczki „Pociągiem w Łódzkie” mają przyczyniać się do wzrostu świadomości ekologicznej mieszkańców regionu. – Turystyka pozwala zrealizować koncepcję kształcenia i wychowywania społeczeństwa w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego – czytamy. Uczestnicy mają mieć także możliwość wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony