Partnerzy serwisu:

Łódzkie aneksowało umowę z ŁKA. Kontrakt do 2028 r.

Kasper Fiszer 11.12.2020 1,3k

Łódzkie aneksowało umowę z ŁKA. Kontrakt do 2028 r.
Pociąg ŁKA w Łodzifot. Kasper Fiszer
Łódzki samorząd wojewódzki podpisał aneks rozszerzający współpracę z Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Kontrakt będzie obowiązywał do 2028 r., a władze spółki i regionu już teraz zapowiadają dalszy rozwój oferty. Strony poinformowały także o zmianach w taryfie biletowej.
Wczoraj informowaliśmy na naszych łamach o zawarciu przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wieloletniej umowy z Polregio. Równolegle samorząd aneksował wieloletni kontrakt z własną spółką Łódzka Kolej Aglomeracyjna. – Dzięki temu poprawi się oferta przewozowa w regionie – ocenia Wydział Komunikacji Społecznej UMWŁ, podkreślając duże znaczenie kolei w walce z wykluczeniem transportowym.

Obie umowy obowiązują do końca 2028 r.

Umowa UMWŁ z ŁKA obowiązuje od 1 stycznia 2016 r. do końca 2028 r., więc kontrakty z oboma przewoźnikami skończą się w tym samym momencie. Zawarty właśnie aneks dotyczy rozszerzenia oferty przewozowej od roku 2021. Przypomnijmy, że spółka właśnie rozpoczyna obsługę tras do Drzewicy i Ostrowa Wielkopolskiego, a rozkład jazdy na trasie do Radomska będzie o wiele bogatszy niż dotychczas. W przyszłym roku ŁKA ma otrzymać od samorządu ok. 79,9 mln zł.

– Umowa pozwala ŁKA na rozwój w perspektywie kolejnych ośmiu lat – zaznaczył jednak Janusz Malinowski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. – Dalszy rozwój oferty, czy to w ścisłej aglomeracji łódzkiej, czy w województwie, będzie odbywał sukcesywnie w kolejnych latach. Bardzo dziękujemy za to zaufanie – dodał. Zapewnił także, że spółka będzie świadczyć usługi o najwyższej jakości. – To nasz główny cel – przekonywał.

Taniej ze Skierniewic do Łodzi i Warszawy

Podczas wydarzenia samorząd województwa łódzkiego poinformował również o kolejnych zmianach w ofercie ŁKA, jakie zaczną obowiązywać w najbliższą niedzielę. Przewoźnik wprowadzi tanie bilety miesięczne ze Skierniewic do Łodzi za 295 zł (dotychczas 332 zł). Mniej zapłacimy także za bilet ze Skierniewic do Warszawy na weekendowy pociąg kategorii Sprinter – cena jednorazowego przejazdu spadnie z 16 do 14,90 zł. Nieznacząco (z 23,70 do 24 zł) podrożeje natomiast bilet jednorazowy z Koluszek do Warszawy.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest głównym przewoźnikiem regionalnym w województwie łódzkim. Obsługuje trasy z Łodzi do Sieradza, Kutna, Łowicza, Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego i Radomska, odcinek z Kutna przez Łowicz do Skierniewic oraz kilka połączeń w ścisłej aglomeracji łódzkiej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony