Partnerzy serwisu:

Łódź: Więcej postojów PKP IC. Jedynie czasowo

Kasper Fiszer 14.10.2019 3k

Łódź: Więcej postojów PKP IC. Jedynie czasowo
Pociąg PKP IC w Łodzifot. Kasper Fiszer
W najbliższym czasie do pociągów dalekobieżnych PKP Intercity będzie można wsiąść np. na przystankach Łódź Pabianicka czy Łódź-Źabieniec. Przewoźnik wprowadzi dodatkowe zatrzymania kursów jadących w stronę Kutna w związku z ograniczoną przepustowością infrastruktury kolejowej. Planuje również kontynuować honorowanie biletów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.
Wchodzący w życie 20 października rozkład jazdy pociągów PKP Intercity może zaskakiwać, jeśli chodzi o liczbę postojów wyznaczonych niektórym kursom na terenie Łodzi. Najwięcej, bo aż osiem stacji i przystanków w tym mieście obsłuży IC „Doker” z Łodzi Fabrycznej do Gdyni Głównej. Ze swojej stacji początkowej wyjedzie on o 4:51. O 5:09 odjedzie z Łodzi-Widzewa i przystanie kolejno na Dąbrowie, Chojnach, przystanku Łódź Pabianicka, stacji Łódź Kaliska i na Żabieńcu. Ostatni postój w Łodzi wyznaczono na Radogoszczu-Zachodzie, dokąd ów kurs dotrze o 5:38, po 47 minutach od wyjazdu z Łodzi Fabrycznej.

Będzie także honorowanie biletów ŁKA

Na nieobsługiwanych dotychczas przez przewoźnika przystankach wsiąść będzie można także do kilku innych pociągów, jednak tylko w najbliższych miesiącach. – Dodatkowe zatrzymania na stacjach w Łodzi pociągów naszej spółki jadących w kierunku i z kierunka Zgierza i Kutna będą miały miejsce wyłącznie czasowo – mówi „Rynkowi Kolejowemu” Agnieszka Serbeńska z Zespołu Prasowego PKP Intercity. Dodaje, że decyzja przewoźnika o zatrzymaniu kursów m.in. na Żabieńcu wynika z prac prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe na odcinkach linii nr 15 (Łódź Kaliska – Zgierz – Stryków – Bednary) i 16 (Łódź-Widzew – Zgierz – Ozorków – Kutno) na terenie aglomeracji łódzkiej.

– Okreowe obowiązywanie rozkładu jazdy zakładającego dodatkowe postoje służy zminimalizowaniu utrudnień dla pasażerów. W tym czasie planowane jest honorowanie biletów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w zamian za odwołane pociągi tego przewoźnika w pociągach PKP Intercity – zapowiada nasza rozmówczyni. Dodajmy, że spółki już obecnie honorują wzajemnie swoje bilety w związku z przedłużającymi się ograniczeniami dotyczącymi przejazdu pociągów dalekobieżnych przez Kutno.

Powrót przystanku Łódź Pabianicka do oferty przewoźnika

Pasażerowie z Łodzi nie mogą więc liczyć na stałą zmianę siatki postojów na terenie miasta. Na jednym z przystanków, na których okresowo zatrzymywać się będą kursy PKP Intercity – Łódź Pabianicka – pociągi tej spółki już niegdyś przystawały. Były to kursy z kierunku Warszawy wyjeżdżające z Łodzi w stronę Wrocławia, które nie wjeżdżają ani na Dworzec Fabryczny, ani na Łódź Kaliską.

PKP Intercity tłumaczyło likwidację zatrzymań w tym miejscu znikomym zainteresowaniem podróżnych. Przeciwnego zdania byli natomiast społecznicy skupieni wokół inicjatywy Kolejowa Linia Łódzka. Oczekiwali oni przywrócenia postojów, do czego jednak nie doszło.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony