Partnerzy serwisu:

Łódź: W kwietniu przerwa w ruchu na linii do Zgierza

Kasper Fiszer 23.03.2020 26

Łódź: W kwietniu przerwa w ruchu na linii do Zgierza
fot. Kasper Fiszer
Pod koniec kwietnia wstrzymany zostanie na ponad tydzień ruch pociągów pomiędzy Łodzią-Widzewem a Zgierzem na trasie przez Łódź-Stoki. PKP PLK będą wówczas prowadzić roboty na terenie stacji Zgierz. Kursy ŁKA zostaną skrócone do Arturówka – na końcowym odcinku funkcjonować będzie autobusowa komunikacja zastępcza.
W zeszłym tygodniu informowaliśmy na naszych łamach o wprowadzeniu dodatkowych postojów pociągów spółki PKP Intercity na terenie Łodzi. Wskazywaliśmy wówczas, że przez kilka kwietniowych dni do kursów tych nie będzie można jednak wsiąść na przystankach Łódź-Stoki, Łódź-Marysin i Łódź-Arturówek. Połączenia dalekobieżne realizowane będą bowiem czasowo inną trasą – przez Łódź Kaliską.

Wymiana rozjazdów w ramach modernizacji Łódź Kaliska – Zgierz

Zmiany w rozkładzie jazdy wynikają z prac realizowanych w ramach rozpoczętej w lutym modernizacji odcinka linii nr 15 Łódź Kaliska – Zgierz. – Od 18 do 29 kwietnia zaplanowaliśmy wymianę rozjazdów na stacji Zgierz – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych. Zakres robót wymaga wprowadzenia zmian w rozkładzie jazdy pociągów wjeżdżających tam linią kolejową nr 16 od strony Łodzi-Widzewa.

– Składy IC „Sukiennice” Kraków Gł. – Gdynia Gł. – Kraków Gł., IC „Witkacy” Zakopane – Gdynia Gł. – Zakopane, IC „Barbakan” Kraków Gł. – Szczecin Gł. – Kraków Gł., IC „Hutnik” Bielsko-Biała Gł. – Gdynia Gł. – Bielsko-Biała Gł. i TLK „Doker” Katowice – Gdynia Gł. – Katowice pojadą trasą zmenioną przez Łódź-Chojny i Łódź Kaliską. Wymienione pociągi PKP Intercity zatrzymają się na wszystkich przystankach na zmienionej trasie – zapowiada nasz rozmówca. Ponownie więc do składów tego przewoźnika będzie można wsiąść na stacjach i przystankach Pabianicka, Chojny, Dąbrowa, Kaliska, Żabieniec i Radogoszcz-Zachód (taka organizacja ruchu obowiązywała już pod koniec zeszłego roku).

ŁKA dojedzie do Arturówka

Pociągi ŁKA kursować będą natomiast w skróconej relacji Łódź-Widzew – Łódź-Arturówek. – Pomiędzy Arturówkiem a Zgierzem wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza – mówi rzecznik PKP PLK. To dobra informacja dla pasażerów lokalnego przewoźnika, bo podczas ostatniej przerwy w ruchu na linii Łódź-Widzew – Zgierz nie wprowadził on specjalnych kursów zastępczych, a jedynie uzgodnił honorowanie biletów z zarządcą komunikacji miejskiej. Wtedy jednak zamknięty był cały odcinek z Łodzi-Widzewa do Zgierza.

Prowadzone w Zgierzu prace – także te realizowane na innych etapach inwestycji – zakładają m.in. modernizację dwóch istniejących peronów, budowę trzeciego i powstanie przejścia podziemnego pozwalającego na dojście na każdy z nich (dziś pasażerowie wchodzą na peron nr 2, przekraczając tory w poziomie szyn). W tunelu zamontowane zostaną cztery windy. Obecnie prace realizowane są głównie w zachodniej części stacji (od strony ul. Twardej). – Przebudowa objęła tory, sieć trakcyjną i peron nr 2 – relacjonuje Mirosław Siemieniec.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony