Partnerzy serwisu:

Łódź utraciła pociąg do Kołobrzegu. „Tylko na wakacje”

Kasper Fiszer 04.07.2022 5,5k

Łódź utraciła pociąg do Kołobrzegu. „Tylko na wakacje”
Pociąg PKP IC w Łodzifot. Kasper Fiszer
W okresie wakacyjnym nie kursuje popularny pociąg IC „Parsęta” z Łodzi do Kołobrzegu. PKP Intercity zapowiada, że wróci on do rozkładu jazdy jesienią. Pasażerowie tego kursu nie mogą przesiąść się do bezpośredniego połączenia PKS Łódź, bo bo spółka wycofała się z działalności przewozowej i nie uruchomi kursów na jednej ze swoich tradycyjnych sezonowych tras.
Wejście w życie czerwcowej korekty rozkładu jazdy pociągów przyniosło otwarcie wielu sezonowych połączeń kolejowych z Łodzi w kierunkach nadmorskich. Bezpośrednie kursy pozwalają na dojazd m.in. do Łeby czy Helu, a także – po raz pierwszy – do Ustki. Sezonowy pociąg nocny połączył też Łódź i Warszawę z Kołobrzegiem. Jednocześnie jednak z grafiku połączeń wypadł całoroczny kurs do tego miasta.

Pociąg pojedzie znów, ale dopiero po wakacjach

Mowa o IC „Parsęta”, który pomiędzy 12 czerwca a 2 września pojechał tylko raz – w okresie Bożego Ciała: w czwartek z Łodzi do Kołobrzegu i w niedzielę z Kołobrzegu do Łodzi. Tymczasem od grudnia do czerwca, a także w latach ubiegłych, połączenie to było realizowane codziennie. Jak zapewnia przewoźnik, zmiana ma jedynie charakter tymczasowy.

– Pociąg ten nie będzie kursował w okresie wakacyjnym i powróci do rozkładu jazdy we wrześniu – zapowiada Anna Zakrzewska z Zespołu Prasowego PKP Intercity. Wciąż kursuje natomiast TLK „Pobrzeże” z Łodzi przez Warszawę i Trójmiasto do Kołobrzegu. Oferuje on jednak niższy standard podróży – pasażerowie przewożeni są w drugiej klasie w przedziałach ośmiomiejscowych bądź w wagonach bezprzedziałowych niewyposażonych m.in. w klimatyzację czy gniazdka elektryczne przy każdym z foteli.

Nie pojedziemy także nocnym PKS-em

Oferta transportu zbiorowego w kierunku Kołobrzegu jest uboższa także za sprawą łódzkiego PKS-u. Przewoźnik ten nie uruchomi w tym roku autobusowych kursów Łódź – Kołobrzeg, bo całkowicie wycofał się z rynku przewozów i działa obecnie głównie jako administrator nieruchomości. Tym, dla których zabraknie miejsca w istniejących pociągach, pozostaną więc połączenia przesiadkowe w Gdyni.

Dodajmy, że – inaczej niż przed rokiem – nad polskie morze nie pojedziemy z Łodzi także pociągiem TLK „Kociewie” do Gdyni. Początkowo jego trasa była skrócona do Włocławka czasowo, w związku z robotami prowadzonymi przez PKP PLK na stacji w Kutnie. Aktualnie nie ma jednak konkretnych planów przywrócenia pierwotnej relacji kursu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony