Partnerzy serwisu:

Łódź: PKP Intercity rezygnuje z postojów na Dąbrowie

Kasper Fiszer 20.12.2019 4,4k

Łódź: PKP Intercity rezygnuje z postojów na Dąbrowie
Przystanek Łódź-Dąbrowafot. Kasper Fiszer
Jeszcze tylko przez trzy dni pasażerowie PKP Intercity będą mogli korzystać z przystanku Łódź-Dąbrowa. Przewoźnik rezygnuje z obsługi tego węzła komunikacyjnego. Już obecnie nie zatrzymują się tam pociągi jadące z Wrocławia do Warszawy.
W stosunku do siatki postojów na terenie Łodzi obowiązującej w ramach poprzedniego rocznego rozkładu jazdy PKP Intercity wprowadziło w minioną niedzielę pewną zmianę. Dotychczas pociągi jadące z kierunku Worcławia w kierunku Warszawy zatrzymywały się m.in. na przystanku Łódź-Dąbrowa. Obecnie postoje zaplanowane są jedynie na stacjach Widzew i Chojny.

Kończą się prace na linii 16, kończą się objazdy

Na razie przy jedynym peronie położonego przy dużym węźle komunikacji miejskiej przystanku na Dąbrowie zatrzymują się natomiast pociągi przewoźnika jadące z kierunku Katowic i Krakowa w stronę Kutna. – Pary pociągów „Hutnik”, „Witkacy”, „Barbakan” i „Doker” zatrzymują się tam w związku z zamknięciem linii kolejowej nr 16 [na odcinku Łódź-Widzew – Zgierz] – przypomina Agnieszka Serbeńska z Zespołu Prasowego PKP Intercity. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać jedynie do soboty 21 grudnia.

Pociągi PKP Intercity zatrzymują się na kilku przystankach, m.in. na Dąbrowie, by zminimalizować utrudnienia w ruchu aglomeracyjnym, jakie wywołane są zmniejszoną liczbą kursów z Widzewa do Zgierza. – Jednocześnie wprowadzone zostało jednostronne honorowanie biletów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w naszych pociągach – podkreśla nasza rozmówczyni. Pozostałe dodatkowe postoje to Łódź Pabianicka, Łódź-Chojny, Łódź Kaliska, Łódź-Żabieniec i Łódź-Radogoszcz Zachód.

Już drugi zlikwidowany postój

– Od 22 grudnia nasze pociągi pojadą na odcinku Łódź-Widzew – Zgierz linią nr 16 – zapowiada przedstawicielka przewoźnika. Będzie to skutkować zaprzestaniem obsługi przystanku na Dąbrowie. Od tej pory będzie on służył wyłącznie ruchowi regionalnemu i aglomeracyjnemu.

Przypomnijmy, że wcześniej PKP Intercity wycofało z rozkładu jazdy pociągów jadących na ciągu linii Warszawa – Łódź – Wrocław postój na przystanku Łódź Pabianicka. Wówczas spółka tłumaczyła to relatywnie niskim zainteresowaniem podróżnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony