Partnerzy serwisu:

Łódź: Nowe postoje pociągów PKP Intercity

Kasper Fiszer 19.03.2020 3,1k

Łódź: Nowe postoje pociągów PKP Intercity
Łódź-Marysinfot. Kasper Fiszer
Pociągi najważniejszego krajowego przewoźnika dalekobieżnego zatrzymują się od kilku dni na mniejszych łódzkich przystankach położonych przy osiedlach Stoki, Marysin i Arturówek. Spółka zatrzymała tam swoje składy na wniosek Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Kursy „Doker”, „Hutnik” i „Barbakan” mają uzupełniać ofertę połączeń lokalnych.
Siatka postojów pociągów PKP Intercity na terenie Łodzi zmienia się w ostatnim okresie w sposób dynamiczny. Pod koniec 2019 r. przewoźnik zadecydował o tymczasowym wyznaczeniu zatrzymań na wszystkich przystankach pośrednich pomiędzy Łodzią-Widzewem a Zgierzem na trasie przez Łódź Kaliską. Od minionej niedzieli, kiedy weszła w życie tzw. korekta rocznego rozkładu jazdy, spółka ponownie zatrzymuje swoje składy na odcinku Łódź-Widzew – Zgierz, ale na trasie przez Marysin.

Trzy nowe przystanki w sieci PKP Intercity

I tak pociąg IC „Barbakan” relacji Kraków Główny – Szczecin Główny zabiera pasażerów z przystanków Łódź-Stoki, Łódź-Marysin i Łódź-Arturówek, a IC „Hutnik” relacji Bielsko-Biała Główna – Gdynia Główna przystaje na Stokach i Arturówku. W tym przypadku nie wyznaczono natomiast postoju na przystanku Łódź-Marysin.

Listę pociągów, które zgodnie z opublikowanym rozkładem jazdy miały stawać na mniejszych łódzkich przystankach kolejowych, uzupełnia TLK „Doker” z Bielska-Białej Głównej do Gdyni Głównej. – W tej chwili pociąg ten jest odwołany w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce – zaznacza przy tym Zespół Prasowy PKP Intercity. Zgodnie z pierwotnymi założeniami postoje wyznaczono na wszystkich trzech przystankach położonych na łódzkim odcinku linii kolejowej nr 16.

O dodatkowe postoje zawnioskowała ŁKA

– Dodatkowe postoje wprowadzono na wniosek Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej – poinformowało nas w krótkim komunikacie PKP Intercity. Przewoźnicy współpracują ze sobą od niedawna przy organizacji połączeń na terenie łódzkiego węzła kolejowego. Najważniejszym elementem tej współpracy jest wprowadzenie wzajemnego honorowania biletów, które pozwala zmniejszyć odczuwane przez pasażerów utrudnienia związane z prowadzonymi robotami infrastrukturalnymi.

Pociągi PKP Intercity zatrzymywać się będą na przystankach Stoki, Marysin i Arturówek do 17 kwietnia, a potem od 30 kwietnia do 13 czerwca. Pomiędzy 18 a 29 kwietnia będą natomiast kierowane inną trasą. Spółka nie odpowiedziała nam na pytanie o przyczynę pominięcia postoju na Marysinie w przypadku IC „Hutnik”.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony