Partnerzy serwisu:

Łódź nadal bez Regio do Torunia, ale z kursami do Wrocławia i Poznania

Kasper Fiszer 31.08.2020 47

Łódź nadal bez Regio do Torunia, ale z kursami do Wrocławia i Poznania
Pociąg Polregio na stacji Łódź Kaliskafot. Kasper Fiszer
Podróżni korzystający z pociągów Regio z Łodzi do Torunia muszą się obecnie liczyć z dużymi utrudnieniami. Kursy te zostały odwołane na odcinku z Łodzi do Kutna bez komunikacji zastępczej organizowanej przez Polregio. Autobusami wożeni są natomiast pasażerowie części połączeń w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego.
W czerwcu tego roku Polregio poinformowało o zawieszeniu kursowania pociągów Regio z Łodzi Kaliskiej do Torunia Głównego. Uruchomione kilka lat temu kursy wypadły z rozkładu jazdy w związku z brakiem możliwości przejazdu po linii kolejowej nr 16 na jej końcowym odcinku z Witoni do Kutna. Wraz z organizatorem połączeń, Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, przewoźnik zdecydował o nieuruchamianiu autobusowej komunikacji zastępczej w zamian za odwołane połązenia.

Połączenia zawieszone na cały okres modernizacji linii 16

Pociągi stanowiące ważny element oferty komunikacyjnej także dla miast leżących pomiędzy Łodzią a Toruniem, np. Łęczycy czy Włocławka, nie zostały uruchomione wraz z wprowadzeniem kolejnej korekty rozkładu jazdy, która weszła w życie w miniony weekend. – Połączenia na odcinku Łódź Kaliska – Toruń Główny – Łódź Kaliska zostały zawieszone na czas robót prowadzonych przez zarządcę infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe, na linii nr 16 – mówi Dominik Lebda, rzecznik prasowy Polregio. Kilka dni temu PLK zainaugurowały remont trasy Łódź-Widzew – Zgierz – Kutno na odcinkach Zgierz – Ozorków i Ozorków – Łęczyca.

Nasz rozmówca podkreśla, że od 30 sierpnia połączenia realizowane przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną są zastępowane autobusami. Polregio nie dowozi jednak do Kutna swoich podróżnych komunikacją zastępczą organizowaną we własnym zakresie. Do normy wrócił natomiast rozkład jazdy na odcinku z Kutna do Torunia. W okresie wakacyjnym ruch był tam istotni ograniczony.

Na Zachód częściej, ale z komunikacją zastępczą

Wcześniej, bo w czerwcu, po okresie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa do rozkładu jazdy wróciły natomiast odwołane na części trasy lub w weekendy pociągi spółki w relacjach z Łodzi Kaliskiej do Poznania Głównego i Wrocławia Głównego. – Prace modernizacyjne prowadzone są również na linii nr 14 – przypomina jednak nasz rozmówca. O kolejnych zamknięciach torowych pomiędzy Łodzią a Zduńską Wolą informowaliśmy na naszych łamach w połowie sierpnia.

Roboty wymusiły częściowe zastąpienie międzywojewódzkich kursów kategorii Regio autobusami. Obecnie zastępcza komunikacja autobusowa Polregio uruchamiana jest w zamian za jeden kurs w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego na odcinku z Łodzi do Kolumny i za dwa kursy w kierunku Łodzi na nieco dłuższym fragmencie z Łasku do Łodzi Kaliskiej.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony