Partnerzy serwisu:

Łódź: ŁKA potwierdza – będą pociągi na Olechów

Kasper Fiszer 28.10.2019 39

Łódź: ŁKA potwierdza – będą pociągi na Olechów
Łódź-Olechów-Wiaduktfot. wikiyu, domena publiczna
Obaj przewoźnicy realizujący kursy na zlecenie województwa łódzkiego uruchomią w grudniu połączenia obsługujące dawne przystanki służbowe na łódzkim Olechowie. Mają korzystać z nich głównie pracownicy zakładów zlokalizowanych w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Rozkład jazdy zakładać ma możliwość dojazdu na każdą z trzech zmian pracujących całą dobę fabryk.
W zeszłym tygodniu informowaliśmy na naszych łamach o pracach toczących się na stacji Łódź-Chojny. Jak wskazywały PKP Polskie Linie Kolejowe, przygotowanie do eksploatacji jednego z nieczynnych peronów związane jest z planami przewoźników dotyczącymi wznowienia obsługi pasażerskiej fragmentu linii nr 25 biegnącego przez dużą stację towarową Łódź-Olechów. Ostatni raz trasa ta wykorzystywana była szerzej w czasie ograniczenia przepustowości modernizowanej stacji Łódź-Widzew.

Na Olechów dotrą także PR

Plan uruchomienia takich kursów potwierdziła „Rynkowi Kolejowemu” ŁKA. – Połączenia kolejowe obsługujące zrewitalizowane przystanki osobowe Łódź-Olechów-Wiadukt i Łódź-Olechów-Zachód uruchomione zostaną 15 grudnia tego roku – zapowiada Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. – Projekt rozkładu jazdy zakłada kursowanie pociągów umożliwiających dowóz i odwóz pracowników zatrudnionych w zakładach na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na pierwszą, drugą i trzecią zmianę – mówi nasza rozmówczyni.

– Pociągi uruchomione będą przez ŁKA oraz przez Przewozy Regionalne – dodaje przedstawicielka samorządowej spółki. Kursy obsługiwane przez ŁKA realizowane mają być w relacji Łódź-Widzew – Łódź-Chojny – Łódź-Widzew. Wcześniej plan otwarcia takiej linii ogłaszał już marszałek województwa Grzegorz Schreiber, nie precyzując jednak, że pociągi będą umożliwiać dojazd na Olechów.

Wkrótce dużo więcej relacji bezpośrednich

Jeden kurs pojedzie w wydłużonej relacji Łódź-Widzew – Zgierz. Pozostałe skomunikowane mają być na Chojnach z pociągami w kierunku Zgierza, a na Widzewie – z kursami w stronę Koluszek. – W przyszłości planujemy rozwój oferty przewozowej na tej linii włącznie z uruchomieniem połączeń bezpośrednich łączących przystanek osobowy Łódź-Olechów-Wiadukt ze stacjami Zduńska Wola, Koluszki, Łowicz Główny, Tomaszów Mazowiecki czy Kutno – informuje Joanna Osińska.

Oba przystanki na łódzkim Olechowie, których obsługę zapewni ŁKA wraz z Przewozami Regionalnymi, funkcjonowały niegdyś jako służbowe. Kilka lat temu PKP PLK wyremontowały trzeci z przystanków znajdujących się w obrębie dużej stacji rozrządowej – Łódź-Olechów-Wschód. Był on jednak wykorzystywany dotychczas głównie podczas prowadzenia objazdów.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony