Partnerzy serwisu:

Łódź: Kolejne przedłużone zamknięcie linii w aglomeracji

Roman Czubiński 02.10.2020 34

Łódź: Kolejne przedłużone zamknięcie linii w aglomeracji
fot. KF
O 6 dni – do wtorku 6 października – PKP PLK przedłużyły zamknięcie odcinka Łódź Arturówek – Zgierz na linii 16. Jak twierdzi prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, informację o tym fakcie do przewoźnika wysłano w ostatniej chwili – efektem był chaos i dodatkowe utrudnienia dla pasażerów. Zarządca infrastruktury twierdzi, że winę ponosi wykonawca.
Według prezesa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Janusza Malinowskiego przewoźnik po raz kolejny (pierwszy taki przypadek miał miejsce we wrześniu na linii 15) został poinformowany o przesunięciu terminu w ostatniej chwili. PKP PLK nie uzasadniła opóźnienia prac. – Komunikat dotarł do nas po godzinie 3 w nocy ze środy 30 września na czwartek 1 października – mówi prezes. Dzięki szybkiemu działaniu dyspozytorów udało się zabezpieczyć komunikację, przedłużając kursowanie autobusów zastępczych między Arturówkiem a Zgierzem i aktualizując na czas rozkłady jazdy. Na uniknięcie poważniejszych problemów (we wrześniu przewoźnik był zmuszony do wprowadzenia operatywnego rozkładu jazdy autobusów na miejsce zarządzonego) wpłynęła niewielka długość wyłączonego odcinka.

ŁKA obawia się, że przy kolejnych etapach przebudowy łódzkiego węzła kolejowego takie przypadki będą się powtarzały. – Naszym priorytetem jest minimalizacja utrudnień dla pasażerów. Z myślą o szybszym reagowaniu w takich sytuacjach od 1 października uruchomiliśmy dodatkową infolinię, obsługiwaną przez pracowników drużyn konduktorskich – informuje prezes. Dotychczasowa infolinia jest natomiast obsługiwana przez firmę zewnętrzną.

– Przede wszystkim staramy się jak najszybciej usprawnić przewozy, uprościć podróżowanie i łagodzić niedogodności – podkreśla prezes. Jak zaznacza, trwająca modernizacja węzła łódzkiego, choć powoduje sporo utrudnień, jest bardzo potrzebna. – Realizowane inwestycje docelowo znacząco ulepszą komunikację kolejową w województwie łódzkim i samej aglomeracji łódzkiej – uzasadnia.

Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP PLK obciąża winą za całą sytuację wykonawcę przebudowy stacji Zgierz. – Wykonawca, mimo wcześniejszych deklaracji, przedłużył roboty związane z regulacją sieci trakcyjnej na odcinku Zgierz – Łódź Arturówek o kilka dni. Według zapewnień wykonawcy, udostępnienie trasy będzie [możliwe] we wtorek 6 października o godz. 4 rano. Do tego czasu usunięte mają być zgłoszone przez zamawiającego usterki sieci trakcyjnej, aby zapewnić bezpieczny i sprawny przejazd pociągów – twierdzi przedstawiciel PKP PLK. Jak dodaje, dotychczasowa komunikacja Zgierz – Łódź Arturówek – Łódź Widzew (z przesiadką na przystanku Arturówek) została utrzymana.

Warto przypomnieć, że pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego zajmują się już wspomnianą sprawą opóźnienia otwarcia szlaku we wrześniu. Nie wiadomo, czy i przez kogo skarga do UTK zostanie tym razem złożona.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony