Partnerzy serwisu:

Nowych przystanków ŁKA na razie nie będzie. Przetarg unieważniony

Jakub Madrjas 09.07.2018 14

Nowych przystanków ŁKA na razie nie będzie. Przetarg unieważniony
Na Marysinie powstanie mijankafot. Kasper Fiszer
PKP PLK unieważniła duży przetarg na budowę trzech nowych i remont istniejących przystanków kolejowych na terenie Łodzi wraz z mijanką na Marysinie. W postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta.
Przetarg, który zapowiadaliśmy już w styczniu został ogłoszony pod koniec maja. Zamówienie obejmowało projekt i realizację budowy nowych przystanków Łódź Warszawska i Łódź Radogoszcz Wschód na linii nr 16 pomiędzy Łodzią Widzewem a Zgierzem oraz przystanku Łódź Retkinia na linii nr 14 pomiędzy Łodzią Kaliską a Lublinkiem, a także doposażenie powstałych kilka lat temu przystanków Łódź Stoki i Łódź Arturówek – m.in. w zakresie dojść na perony. Ma to być kolejnym etapem tzw. projektu przystankowego prowadzonego konsekwentnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Bardzo ważnym uzupełnieniem wcześniejszych inwestycji ma być także przebudowa przystanku Łódź Marysin, gdzie powstać ma dodatkowy peron i mijanka. Jednotorowy odcinek Łódź Widzew – Zgierz ma bowiem ograniczoną przepustowość.  

Jak się okazało, do 5 lipca, kiedy PLK otworzyła oferty, nie wpłynęła żadna propozycja. W związku z tym postępowanie unieważniono. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, w tym roku przetargi PKP PLK są problematyczne, a kosztorysy prawie zawsze przekraczają wszystkie oferty. Sytuacja w której nie wpływa żadna oferta zdarza się dużo rzadziej – ostatnio doszło do tego dwa miesiące temu, w przetargu na rewitalizację linii nr 36 Ostrołęka – Łapy o wartości ok. 43 mln złotych.

Na razie nie wiadomo, jakie będą dalsze decyzje w sprawie inwestycji, której wartość zarządca infrastruktury szacuje na 26,5 mln złotych netto. Samo ogłoszenie postępowania było opóźnione względem pierwotnych planów, a unieważnienie przetargu na pewno opóźni ewentualną realizację. 

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony