Partnerzy serwisu:

Łódź Fabryczna. PKP odpowiada miastu: chcemy handlu na dworcu

Kasper Fiszer 13.09.2018 3,3k

Łódź Fabryczna. PKP odpowiada miastu: chcemy handlu na dworcu
Punkt handlowy na dworcu Łódź Fabrycznafot. Kasper Fiszer
PKP SA odpierają zarzuty łódzkich samorządowców dotyczące opieszałości w wynajmie pomieszczeń na dworcu Łódź Fabryczna. Kolej przekonuje, że oferuje powierzchnie lokalowe na targach branżowych i wysyła oferty do najemców sieciowych, a ponadto zamieszcza informacje na swojej stronie internetowej i na samym dworcu. Na razie działania te przynoszą jednak niewielkie rezultaty.
Kilka dni temu opisywalismy na naszych łamach stanowisko łódzkiego samorządu, który zarzuca kolei opieszałość w wynajmie przestrzeni komercyjnej na dworcu Łódź Fabryczna. Przewodniczący rady miejskiej Tomasz Kacprzak (PO) i wiceprezydent miasta Tomasz Trela (SLD) podczas krótkiej konferencji prasowej przekonywali, że znalezienie właściwego numeru telefonu do osób odpowiedzialnych za kontakty z przedsiębiorcami jest trudne. Podawali także przykłady innych miast, w których położone w centrum dworce tętnią życiem.

PKP poszukuje m.in. najemców sieciowych

Kolej broni się przed zarzutami, przekonując, że dokłada starań, by znaleźć najemców. – PKP SA podejmuje działania, by w jak największym stopniu zachęcić potencjalnych najemców do skorzystania z oferty wolnych powierzchni w budynku dworca Łódź Fabryczna. Informacje o dostępnych lokalach można znaleźć na dworcu oraz na naszej stronie internetowej – mówi Aleksandra Grzelak, główny specjalista w Wydziale Prasowym Polskich Kolei Państwowych.

– Staramy się pozyskać najemców również poprzez przesyłanie ofert do najemców sieciowych czy prezentowanie dostępnych powierzchni na targach branżowych – stwierdza nasza rozmówczyni. Wciąż jednak skala zagospodarowania pomieszczeń jest bardzo niewielka, co potwierdzają same PKP. – Obecnie na dworcu działają wyspy handlowe – wskazuje przedstawicielka zarządcy dworca.

To nie menedżer dworca odpowiada za wynajem pomieszczeń

Łódzcy samorządowcy winą za stan rzeczy obarczali m.in. menedżera dworca – Janusza Rau. PKP SA wskazują jednak, że to niewłaściwy adresat zarzutów. – Pragnę zwrócić uwagę, że menadżerowie dworców kolejowych zajmują się przede wszystkim bieżącym funkcjonowaniem budynków. Podmioty zainteresowane wynajmem powierzchni komercyjnych na dworcu Łódź Fabryczna powinny kontaktować się z Biurem Obrotu Nieruchomościami PKP SA, do którego dane kontaktowe można znaleźć na naszej stronie internetowej – mówi Aleksandra Grzelak.

Choć strony sporu mają różne opinie dotyczące działań zarządcy, nie ulega wątpliwości, że liczba wynajętych lokali pozostaje na poziomie niższym niż oczekiwany. Wciąż na dworcu nie ma żadnego większego sklepu – działają jedynie kiosk i maleńkie bary. Brakuje też miejsc, w których można by zjeść coś ciepłego, kupić książkę czy kwiaty.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony