Partnerzy serwisu:

Łódź Fabryczna: Otwarcie Centrum Obsługi Pasażera ŁKA

Roman Czubiński 11.12.2016 619

Łódź Fabryczna: Otwarcie Centrum Obsługi Pasażera ŁKA
Centrum Obsługi Pasażera ŁKAfot. Roman Czubiński
Pasażerowie mogą tu zasięgnąć informacji o rozkładzie jazdy i cenie biletów, a także odpocząć, czekając na pociąg. Łódzka Kolej Aglomeracyjna otworzyła w hallu dworca Łódź Fabryczna Centrum Obsługi Pasażera. Przewoźnik uruchomił na dworcu także trzy kasy biletowe oraz biletomat.
Marszałek województwa Witold Stępień podkreślił, że otwarcie COP to przejaw dążenia ŁKA do bycia przewoźnikiem przyjaznym pasażerom. – Chcemy udzielać tu informacji turystom i zachęcać ich, by ponownie odwiedzali Łódź i region – powiedział samorządowiec.

Prezes ŁKA Andrzej Wasilewski przypomniał o oferowanych przez spółkę promocjach. - Z okazji oddania dworca do użytku naszymi pociągami na odcinku Łódź Fabryczna – Łódź Widzew można dziś podróżować bezpłatnie. Ponadto pasażerowie przyjeżdżający na Fabryczny będą mogli wrócić za darmo, jeśli ostemplują bilet w COP - poinformował. ŁKA w dni robocze uruchamia z Łodzi Fabrycznej 37 pociągów do Koluszek, Skierniewic i Zgierza. W weekendy i święta dochodzi do nich także 6 par przyspieszonych ŁKA Sprinterów do Warszawy. Spółka ma być także głównym przewoźnikiem obsługującym przyszły tunel średnicowy między podziemnym dworcem a stacjami Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec przez przystanki Centrum i Ogrodowa.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska stwierdziła, że ŁKA jest dla Urzędu Miasta ważnym partnerem. - Łódź chce być metropolią. Jeśli tak ma się stać, bardzo istotne są linie komunikacyjne pozwalające na dojazd do stolicy województwa. Kolej odgrywa z dnia na dzień coraz ważniejszą rolę. Kibicujemy dalszemu rozwojowi przewoźnika – zapewniła. Jak dodała, to właśnie skomunikowanie odgrywa ważną rolę przy podejmowaniu przez młodych ludzi decyzji o wyborze uczelni lub miejsca pracy.

W programie imprezy dla pasażerów przewidziano także występy muzyczne, degustację regionalnych przysmaków oraz konkursy wiedzy na temat dworca i kolei. W hallu dworca można oglądać wystawę zdjęć starej stacji oraz posłuchać rozmów z doświadczonymi kolejarzami.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony