Partnerzy serwisu:

Łódź Fabryczna: ŁKA zaprasza na samorządowe otwarcie

Roman Czubiński 06.12.2016 188

Łódź Fabryczna: ŁKA zaprasza na samorządowe otwarcie
fot. ŁKA
Samorząd miejski i wojewódzki zaplanowały wspólne, alternatywne wobec rządowego otwarcie łódzkiego podziemnego dworca. Charakter imprezy będzie skromniejszy, niż planowano – nie będzie specjalnego nocnego pociągu dla miłośników kolei. Tradycyjnie dla ŁKA przejazdy nowym odcinkiem w pierwszym dniu po oddaniu go do użytku będą darmowe.
– Pierwszy pociąg ŁKA przyjedzie na stację Łódź Fabryczna z Warszawy – twierdzi marszałek województwa Witold Stępień, choć z plakatowego rozkładu jazdy na stronie PKP PLK wynika, że będzie to pociąg ze Zgierza (odjazd – 7.06, przyjazd – 7.33). Do stolicy pojedzie za to pierwszy kurs przewoźnika odjeżdżający ze stacji (ŁKA Sprinter Łódź Fabryczna 9.15 – Warszawa Wschodnia 10.41).

Samorządy sobie, rząd sobie

Na godzinę 11 zaplanowano otwarcie na dworcu Centrum Obsługi Pasażera ŁKA. – Będzie tam można zasięgnąć informacji lub odpocząć w oczekiwaniu na pociąg – mówi Stępień. W najbliższą niedzielę w okolicach COP odbędzie się okolicznościowa impreza przewoźnika. Program przewiduje występy muzyczne, degustację regionalnych przysmaków oraz konkursy wiedzy na temat dworca i kolei. Przewidziano także wystawę zdjęć starej stacji oraz rozmowy z doświadczonymi kolejarzami. W nawiązaniu do wydarzenia z października 2011 r. (tuż przed zamknięciem starego dworca) w samo południe goście dworca zostaną zaproszeni do wspólnego zdjęcia przed jego budynkiem.

Impreza, na którą zaproszono także prezydent Łodzi Hannę Zdanowską, będzie – jak łatwo się domyślić – rodzajem przeciwwagi dla oficjalnego otwarcia z udziałem władz państwowych. Na tej ostatniej – według pogłosek – udziału polityków samorządowych z opozycyjnej PO, za których rządów inwestycja dworcowa została przygotowana i rozpoczęta, nie przewidziano.

Nocny pociąg specjalny odwołany

Przejazd pociągami ŁKA między nowo otwartym dworcem a stacją Łódź Widzew będzie w niedzielę bezpłatny. Ich pasażerowie otrzymają specjalne bilety okolicznościowe. Podróżujący na dalszych odcinkach będą mogli wrócić za darmo, jeśli ostemplują bilet w COP. Warto przypomnieć, że promocję z okazji przywrócenia dworca na kolejową mapę Polski przygotował również drugi przewoźnik samorządowy, oferując pulę 500 „Biletów Fabrycznie Nowych” za złotówkę.

Nie będzie za to zapowiadanego wcześniej przez przewoźnika inauguracyjnego przejazdu z Widzewa na Fabryczną w niedzielę tuż po północy. – Kieruje nami troska o bezpieczeństwo uczestników. Dworzec wciąż oficjalnie będzie wtedy placem budowy – tłumaczy rzecznik ŁKA Anna Kulik.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony