Partnerzy serwisu:

Łódź: Do Poznania niezmodernizowanym EN57

Kasper Fiszer 16.04.2020 5,5k

Łódź: Do Poznania niezmodernizowanym EN57
Pociąg z Łodzi do Poznania
Na trasach regionu łódzkiego i Wielkopolski wciąż pojawiają się niezmodernizowane zespoły trakcyjne serii EN57. Jak zapewnia przewoźnik, Polregio, dzieje się tak tylko w sytuacjach awaryjnych i w przypadku przeglądów innych jednostek. Ruch pomiędzy województwami jest obecnie istotnie ograniczony, a cięcia w rozkładzie jazdy będą obowiązywać aż do 3 maja.
Na mocy umów zawartych pomiędzy Polregio a samorządem województwa łódzkiego od wprowadzenia w życie nowego rocznego rozkładu jazdy w grudniu zeszłego roku wszystkie kursy w regionie mają być obsługiwane taborem relatywnie nowym lub zmodernizowanym. Jak informowaliśmy jednak w lutym, przez dłuższy czas niezmodernizowana jednostka EN57 obsługiwała jedno z dłuższych połączeń w ofercie łódzkiego zakładu spółki – do Wrocławia. Przewoźnik tłumaczył to wówczas usterką zmodernizowanego zespołu trakcyjnego, który planowo miał być kierowany na tę trasę.

Nie tylko w przypadku awarii, ale też w czasie przeglądu

Podobne regulacje przyjęto wcześniej w Wielkopolsce. Również tam z planowych obiegów wyeliminowane zostały EN57 przed modernizacją. Jak informują nas jednak czytelnicy, regularnie zdarza się, że pociągi Regio relacji Łódź Kaliska – Poznań Główny zestawiane są właśnie z jednostek bez współczesnych udogodnień takich jak gniazdka czy klimatyzacja.

– Do obsługi tych połączeń co do zasady wykorzystywany jest tabor zmodernizowany – mówi Dominik Lebda, rzecznik prasowy Polregio. – W przypadku usterki lub przeglądu pociągi te obsługiwane są taborem zastępczym – dodaje jednak nasz rozmówca. W ostatnim czasie zdarzyło się to przynajmniej kilkukrotnie.

Cięcia w rozkładzie obowiązują aż do 3 maja

Dodajmy, że Polregio znacząco ograniczyło w ostatnich tygodniach ruch pociągów na terenie województwa łódzkiego. Wiemy już, że cięcia będą obowiązywać aż do 3 maja, a więc istotnie dłużej niż zmiany w rozkładzie jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Polregio odwołało na całości lub części trasy w sumie 56 pociągów, w tym w znacznej części tych międzywojewódzkich. Nie kursuje np. jeden z dwóch pociągów z Łodzi do Torunia, a jeden kurs z Wrocławia do Łodzi kończy bieg w Ostrowie Wielkopolskim.

Cięcia nie ominęły także trasy z Łodzi do Poznania. Część kursów została na niej odwołana w soboty, niedziele i święta.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony