Partnerzy serwisu:

Łódź – Wrocław: Dwa miesiące objazdów przez Krotoszyn

Kasper Fiszer 04.02.2019 6,7k

Łódź – Wrocław: Dwa miesiące objazdów przez Krotoszyn
Pociąg z Warszawy na stacji Wrocław Głównyfot. Kasper Fiszer
Po zakończeniu remontu linii 281 PKP PLK planują rozpocząć prace na równoległej linii 355. Spowoduje to znaczące utrudnienia w podróżowaniu z Łodzi i Ostrowa Wielkopolskiego do Wrocławia. Pociągi regionalne zostaną zastąpione autobusami, a kursy dalekobieżne z Warszawy i miast północnej Polski skierowane zostaną na otwartą linię 281.
Pasażerowie korzystający z pociągów TLK i InterCity łączących Warszawę z Wrocławiem przez Łódź już dziś muszą być przygotowani na utrudnienia związane z pracami infrastrukturalnymi. Roboty prowadzone przez PKP PLK na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola wydłużają czas przejazdu niektórych kursów. Ci podróżni, którzy wybiorą przejazd pociągiem regionalnym, muszą też liczyć się z koniecznością przesiadki na autobus zastępczy.

Prędkość wzrośnie do 100 km/godz.

Do tych zmian dojdą niebawem kolejne utrudnienia. W kwietniu, maju i czerwcu wprowadzone mają bowiem zostać objazdy przez Krotoszyn i Milicz, co najprawdopodobniej wydłuży podróż o kilkadziesiąt minut. – Po zakończeniu prac na linii nr 281 na odcinku Grabowno Wielkie – Zduny PKP PLK zamierzają wykonać prace na sąsiedniej linii nr 355 z Grabowna Wielkiego do Międzyborza Sycowskiego – potwierdza Bohdan Ząbek, główny specjalista w Biurze Komunikacji i Promocji PKP Polskich Linii Kolejowych. – Zakres planowanych prac obejmuje m.in. wymianę podkładów i szyn, oczyszczenie tłucznia czy regulację toru – tłumaczy.

Dodaje także, że zarządca infrastruktury planuje w tym samym czasie przeprowadzić roboty na przejazdach kolejowo-drogowych. – Efektem działań będzie likwidacja obowiązujących ograniczeń prędkości i przywrócenie prędkości rozkładowej do 100 km/godz. – zapowiada. Przeznaczony do remontu odcinek linii nr 355 ma 20 kilometrów długości.

Inwestycja ważna dla ruchu towarowego

– To kolejne przedsięwzięcie PLK, które usprawni m.in. kursowanie pociągów towarowych i wywóz ładunków z terenu Dolnego Śląska – wskazuje na potencjalne skutki inwestycji Bohdan Ząbek. Po zakończeniu prac ich efekty w pewnym stopniu powinni odczuć także podróżni. Zanim to jednak nastąpi, muszą uzbroić się w cierpliwość. O ile dokładnie wydłuży się podróż – na razie nie wiadomo.

– Na czas prac na linii 355 przewidywana jest zastępcza komunikacja autobusowa dla pasażerów pociągów lokalnych. Pociągi dalekobieżne z Wrocławia w kierunku Warszawy, które jadą przez Ostrów Wielkopolski, zostaną skierowane zmodernizowanym odcinkiem linii nr 281 (przez Milicz i Krotoszyn) – opisuje organizację ruchu przedstawiciel PKP PLK. – Zmiany względem stanu obecnego będą ujęte w rozkładzie jazdy już po korekcie [zaplanowanej na 10 marca] – zapowiada..Dodaje przy tym, że informacje dla pasażerów będą przekazywać również przewoźnicy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony