Partnerzy serwisu:

Prace sieciowe między Łodzią a Warszawą w każdy letni weekend. Będą spore utrudnienia

Kasper Fiszer 28.06.2021 2,4k

Prace sieciowe między Łodzią a Warszawą w każdy letni weekend. Będą spore utrudnienia
Pociąg ŁKA w Koluszkachfot. Kasper Fiszer
Przez całe lato podróżujący pociągami Łódź – Warszawa, a przede wszystkim kursami regionalnymi Łódź – Skierniewice, będą musieli przygotować się na duże utrudnienia w dni wolne. Zarządca infrastruktury prowadzi bowiem wówczas prace sieciowe, które wymuszają zamknięcie jednego toru pomiędzy Rogowem a Płyćwią. W zamian za część kursów uruchamiana jest komunikacja zastępcza.
Pasażerowie korzystający z połączeń kolejowych na trasie Łódź – Warszawa w ciągu minionej dekady wielokrotnie musieli liczyć się z utrudnieniami związanymi z pracami infrastrukturalnymi. Dwuetapowa modernizacja ciągu prowadziła do wieloletnich ograniczeń w rozkładzie jazdy, wydłużenia czasu przejazdu i opóźnień. Teraz w związku z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia część kursów omija Warszawę Centralną, jadąc trasą przez Warszawę Gdańską. Inne kierowane są na otwartą kilka miesięcy temu Warszawę Główną.

Normalne zużycie eksploatacyjne elementów sieci trakcyjnej


Dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy będą obowiązywać w weekendy. Korzystający z połączeń PKP Intercity i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w relacji Łódź – Warszawa lub dłuższej będą musieli zwracać uwagę na godziny odjazdów, bo część kursów pojedzie o nieco zmienionej porze. Na większe utrudnienia muszą przygotować się wybierający kursy regionalne z Łodzi do Skierniewic. – W porozumieniu z przewoźnikami w ramach zaplanowanych prac utrzymaniowych prowadzimy wymianę elementów sieci trakcyjnej na odcinku Płyćwia – Rogów – tłumaczy Martyn Janduła z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Podkreśla, że zmiany zostały ujęte w rozkładzie jazdy. – Prace zapewnią dobre parametry infrastruktury na przyszłość – zapewnia nasz rozmówca. Roboty polegają na wymianie liny trakcyjnej, która uległa zużyciu eksploatacyjnemu, nad oboma torami linii kolejowej nr 1.

Czas przejazdu wzrasta trzykrotnie

– Roboty przewidziano w weekendy do początku września. Ruch będzie w tym czasie prowadzony po jednym torze – mówi Martyn Janduła. ŁKA ogłosiła, że część pociągów regionalnych zostanie w wybrane dni zastąpiona autobusami kursującymi pomiędzy Koluszkami a Skierniewicami. W związku z tym, w jaki sposób biegną drogi wokół linii kolejowej, zmiana bardzo mocno wpływa na czas podróży.

Przejazd pociągiem osobowym z Koluszek do Skierniewic trwa bowiem standardowo nieco ponad pół godziny. Autobus zastępczy pokona ten sam dystans w 1 godz. i 42 min. Przesiadkowa podróż z Łodzi zabierze więc przeszło dwie godziny.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony