Partnerzy serwisu:

Łódź – Warszawa: Weekendowe utrudnienia. Naprawa sieci trakcyjnej

Kasper Fiszer 12.11.2020 1,8k

Łódź – Warszawa: Weekendowe utrudnienia. Naprawa sieci trakcyjnej
Tablica odjazdów na dworcu Łódź Fabrycznafot. Kasper Fiszer
Pomiędzy Koluszkami a Skierniewicami w ciągu najbliższych dwóch weekendów niemal nie będą kursowały pociągi regionalne. Zastąpią je autobusy, które będą jednak jechać znacznie dłużej. Pewne zmiany w rozkładzie jazdy dotyczyć będą również pociągów z Łodzi do Warszawy. Ma to związek z planowanymi pracami energetycznymi.
Podróżujący pomiędzy Łodzią a Warszawą oraz miejscowościami pośrednimi muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami, jakie będą odczuwalne przez dwa najbliższe weekendy. – Od 13 do 16 i od 20 do 23 listopada na szlaku Płyćwia – Rogów przeprowadzimy zaplanowane wcześniej prace utrzymaniowe związane z wymianą elementów sieci trakcyjnej – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Wymieniona zostanie wówczas lina nośna.

Zlecenie dla PKP Energetyki w ramach umowy utrzymaniowej

Ma być to konieczne dla zapewnienia sprawnego zasilania pociągów kursujących po biegnącej z Warszawy na Górny Śląsk linii kolejowej nr 1, jednej z najważniejszych magistral w skali kraju, której północny odcinek Warszawa – Koluszki jest elementem ciągu Warszawa – Łódź. Jak mówi przedstawiciel zarządcy infrastruktury, PKP PLK chcą zapobiec konieczności wprowadzania ograniczeń prędkości. Całość robót będzie warta 639 tys. zł netto. – Zadanie wykona PKP Energetyka w ramach umowy utrzymaniowej urządzeń sieci trakcyjnej – usłyszeliśmy od służb prasowych spółki.

Zmiany w rozkładzie jazdy najmocniej dotkną korzystających z pociągów regionalnych Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej kursujących pomiędzy Łodzią a Skierniewicami. Większość z nich w soboty i niedziele pojedzie bowiem w skróconej relacji do i z Koluszek. Na odcinku Koluszki – Skierniewice uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Znacząco wydłuży to czas przejazdu: podróż pociągiem osobowym z Koluszek do Skierniewic zajmuje około 35 minut, autobus pokona ten dystans w ponad półtorej godziny.

ŁKA na stołecznej średnicy podmiejskiej

Nieco zmienione zostaną też godziny odjazdów niektórych pociągów dalekobieżnych, te jednak nie zostaną odwołane. Ciekawostką będzie zmiana przebiegu trasy jednego z weekendowych „sprinterów” Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej relacji Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia wyjeżdżającego o 10:02. Na terenie stolicy będzie on skierowany na podmiejską, a nie dalekobieżną linię średnicową. Postoje zostały wyznaczone na wszystkich przystankach, a więc nie tylko na Śródmieściu, ale także na Ochocie, Powiślu i Stadionie. Niektóre internetowe wyszukiwarki wciąż błędnie pokazują trasę jego przejazdu przez Warszawę Centralną.

– Zmiany w kursowaniu pociągów zostały przekazane przewoźnikom z odpowiednim wyprzedzeniem – zapewnił nas Rafał Wilgusiak. Dodał, że PKP PLK zaplanowały realizację prac w weekendy, by zminimalizować utrudnienia odczuwane przez pasażerów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony