Partnerzy serwisu:

Łódź – Toruń: Kujawsko-pomorskie też chce rozbudowy oferty

Kasper Fiszer 31.08.2017 1,8k

Łódź – Toruń: Kujawsko-pomorskie też chce rozbudowy oferty
Pociąg regionalny z Kutna do Toruniafot. Kasper Fiszer
Wszystko wskazuje na to, że oferta połączeń regionalnych z Łodzi do Torunia zostanie rozbudowana o drugą parę kursów. Samorządy województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego porozumiały się bowiem wstępnie w zakresie kształtu przyszłorocznej oferty na tej trasie. Obecnie trwa końcowa faza konstrukcji rozkładu jazdy.
Przed kilkoma dniami informowaliśmy o planach uruchomienia drugiej pary bezpośrednich pociągów regionalnych z Łodzi do Torunia. Wstępną propozycję rozbudowy oferty w tym zakresie przedstawiło niedawno województwo łódzkie. Wiemy już, że pomysł ten uzyskał aprobatę współorganizującego połączenie samorządu województwa kujawsko-pomorskiego, a wprowadzenie do rozkładu jazdy połączenia do Łodzi ma nie wykluczać funkcjonowania zapowiadanego już wcześniej nowego kursu Kutno – Włocławek – Kutno.

Oba samorządy zgadzają się na drugą parę kursów

– Województwo łódzkie w połowie sierpnia zwiększyło zakres swoich deklaracji i zapewniło, że utrzyma dotychczasową trasę pociągu relacji Toruń – Łódź oraz że wydłuży relację jednego z obecnych połączeń Toruń – Kutno do stacji Łódź Kaliska. Województwo kujawsko-pomorskie przychyliło się do zaproponowanego rozwiązania. Będzie ono korzystniejsze dla pasażerów, co jest naszym priorytetem w organizacji połączeń kolejowych – powiedział nam Przemysław Mazur, naczelnik Wydziału Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Przed tygodniem UMWKP przedstawił swojemu partnerowi propozycję nowej siatki połączeń uwzględniającą najnowsze deklaracje. Jeśli zostanie ona przyjęta, a wobec zbieżnych stanowisk władz obu regionów wydaje się to niemal pewne, województwa będą łączyć trzy pociągi z Torunia do Kutna, dwa z Torunia do Łodzi i jeden z Włocławka do Kutna (obecnie kursuje jeden pociąg z Torunia do Łodzi oraz cztery z Torunia do Kutna). – Czekamy na odpowiedź województwa łódzkiego, które jest ustawowym organizatorem przewozów na trasie Kutno – Łódź – mówi przedstawiciel samorządu.

Pociągi do Łodzi miały całkowicie zniknąć

Obecne ustalenia wprowadzają duże zmiany do wcześniejszych propozycji organizacji transportu na styku regionów. Początkowo planowano bowiem całkowicie wycofać z rozkładu jazdy bezpośrednie kursy do Łodzi. – Pierwsze uzgodnienia w sprawie kształtu siatki połączeń na odcinku Kutno – granica województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego zostały przyjęte już w pierwszym kwartale 2017 r. Założono wówczas, że w rozkładzie jazdy 2017/2018 będzie uruchamianych pięć par pociągów Toruń – Kutno oraz jedna nowa para połączeń Włocławek – Kutno – przypomina Przemysław Mazur.

– Rozkład jazdy pociągów, który wejdzie w życie 10 grudnia 2017 r., jest obecnie w końcowej fazie konstrukcji – stwierdził nasz rozmówca. Na razie nie są więc znane dokładne godziny kursowania nowej pary połączeń do Łodzi. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zapowiedział, że opublikuje szczegółowe dane w tym zakresie dopiero po zakończeniu prac nad rozkładem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony