Partnerzy serwisu:

Łódź – Radom: Podróż przesiadkowa ŁKA – KM bywa tańsza niż bezpośrednia

Kasper Fiszer 12.03.2023 2,3k

Łódź – Radom: Podróż przesiadkowa ŁKA – KM bywa tańsza niż bezpośrednia
fot. Kasper Fiszer
W pociągach Kolei Mazowieckich z Drzewicy do Radomia nie można już korzystać z biletów wydanych według podstawowej taryfy ŁKA. Nie zawsze jest to jednak złą wiadomością dla podróżnych. W sprzedaży pozostają bowiem promocyjne bilety Wspólny przejazd, których cena jest niższa niż kwota, jaką trzeba zapłacić za skorzystanie z bezpośrednich pociągów ŁKA relacji Łódź – Radom.
Samorządy województw łódzkiego i mazowieckiego konsekwentnie deklarują wolę współpracy przy konstruowaniu oferty połączeń na ciągu Łódź – Drzewica – Radom. Choć do leżącej na styku regionów administracyjnych Drzewicy dojeżdżają od dwóch stron pociągi ŁKA i KM, a podróżni w znakomitej większości przypadków muszą się przesiąść, kursy są ze sobą zsynchronizowane. W zeszłym roku urzędy marszałkowskie zapowiedziały też rozmowy nad wspólną taryfą biletową, która jednak dotychczas nie weszła w życie. Każdy z wojewódzkich operatorów stosuje więc własne rozwiązania taryfowe.

Zamiast honorowania biletów – oferta Wspólny przejazd

Od początku funkcjonowania połączenia ŁKA do Drzewicy pasażerowie chcący kontynuować podróż w kierunku Radomia kupowali jeden bilet na całą trasę i na jego podstawie mogli skorzystać z pociągów Kolei Mazowieckich. Jak potwierdziła Łódzka Kolej Aglomeracyjna, w zeszłym roku honorowanie biletów zostało zakończone. – Na przejazd w relacji Łódź – Radom częściowo pociągiem ŁKA, a częściowo KM może zostać wydany bilet w ramach oferty Wspólny bilet – proponuje Joanna Osińska, rzecznik prasowy łódzkiego przewoźnika.

Koszt takiego biletu to 26 zł, co oznacza, że podróż z przesiadką może okazać się znacznie tańsza niż realizowana bezpośrednim pociągiem ŁKA. Przewoźnik realizuje bowiem w soboty i niedziele dwie pary połączeń Łódź Fabryczna – Radom Główny. – Cena biletu jednorazowego ŁKA wynosi 37,10 zł – wskazuje nasza rozmówczyni.

Dwa bilety tańsze niż jeden

Co ciekawe, niższa niż cena biletu ŁKA z Łodzi do Radomia jest także łączna suma, jaką trzeba zapłacić za dwa osobne bilety: ŁKA z Łodzi do Drzewicy i KM z Drzewicy do Radomia. Komplet takich biletów kosztuje bowiem 35,60 zł. Tyle za przejazd zapłacą m.in osoby, które zdecydują się na zakup biletów u konduktorów. Ci nie sprzedają bowiem biletów wydanych w ramach oferty Wspólny przejazd.

ŁKA proponuje swoim pasażerom także ofertę Wspólny bilet samorządowy. Kosztuje on 49 zł, ale jest ważny przez dobę od godziny wskazanej na bilecie. Może więc okazać się opłacalny, gdy pasażer zamierza odbyć podróż w dwóch kierunkach, zwłaszcza jeśli nie korzysta on z ulg ustawowych. Liczba podróży, które można wykonać z takim biletem w ręku, jest nieograniczona.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony