Partnerzy serwisu:

Łódź – Poznań: Pociągi Polregio pozostaną w rozkładzie jazdy

Kasper Fiszer 06.10.2020 67

Łódź – Poznań: Pociągi Polregio pozostaną w rozkładzie jazdy
Pociąg Regio w Łodzifot. Kasper Fiszer
O ile z dodatkową przesiadką będą musieli liczyć się pasażerowie korzystający z międzywojewódzkich kursów z Łodzi do Wrocławia, to bez zmian funkcjonować będą wciąż połączenia z Łodzi do Poznania. Samorząd województwa zapewnia, że oferta na wspólnym odcinku do Ostrowa Wielkopolskiego jest stabilna. Potwierdza także plany uruchomienia dodatkowego kursu weekendowego.
Na naszych łamach opisywaliśmy szeroko sprawę połączeń regionalnych funkcjonujących pomiędzy Łodzią a Wrocławiem. W wyniku decyzji samorządu województwa łódzkiego pociągi uruchamiane obecnie przez Polregio znikną z rozkładu jazdy. Spółka ta będzie obsługiwać jedynie odcinek z Wrocławia do Ostrowa Wielkopolskiego. Stamtąd do Łodzi dojadą pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, która potwierdziła, że skomunikuje swoje kursy z tymi przyjeżdżającymi do węzła ze stolicy Dolnego Śląska.

Województwo: Standard ŁKA wyższy niż Polregio

– Uruchomienie kolejowych przewozów na linii Łódź – Sieradz – Ostrów Wielkopolski przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną zapewni obsługę tej trasy nowym, komfortowym taborem tej spółki – argumentuje decyzję Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Samorząd podkreśla, że jednostki ŁKA są wyposażone w klimatyzację. Są też dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.

Należy jednak w tym miejscu podkreślić, że Polregio kierowało na mocy umowy z UMWŁ na trasę z Łodzi do Wrocławia jednostki EN57 po modernizacji. Choć są one wiekowe, zapewniają podróżnym bardzo podobne wyposażernie. Również są klimatyzowane, a przestrzeń w pewnym zakresie zapewnia możliwość przewozu osób na wózkach.

Kolejny przewoźnik kolejowy w Łodzi

UMWŁ nie planuje natomiast istotnych zmian w ofercie na linii z Łodzi przez Ostrów Wielkopolski do Poznania. – Planowane jest utrzymanie realizowanych na tej trasie połączeń uruchamianych przez Polregio – zapowiadają służby prasowe marszałka. Sumaryczna liczba kursów pomiędzy Łodzią a Ostrowem nie zmieni się więc względem stanu obecnego, nie licząc nowego połączenia Kolei Wielkopolskich z Poznania do Łodzi Fabrycznej.

Plan utworzenia takiego kursu potwierdził wcześniej samorząd województwa wielkopolskiego, dziś mówi o nim także łódzki urząd marszałkowski. – Współpracę regionów w tym zakresie regulować będzie stosowne porozumienie – poinformował nas UMWŁ.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony