Partnerzy serwisu:

Łódź – Łowicz: Wakacyjny remont przepustów

Kasper Fiszer 25.05.2017 544

Łódź – Łowicz: Wakacyjny remont przepustów
Pociąg ŁKA z Łodzi do Łowicza.fot. Kasper Fiszer
Na dziesięć dni na przełomie czerwca i lipca pociągi znikną z odcinka Stryków – Łowicz Główny. PKP PLK planuje bowiem remont dwóch przepustów, co wymusi wprowadzenie istotnych zmian w rozkładzie jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Przewoźnik rozstrzygnie niebawem przetarg na obsługę autobusowej komunikacji zastępczej.
W okresie letnim w regionie łódzkim prowadzony będzie szereg prac remontowych – m.in. na linii nr 16 pomiędzy Łodzią-Widzewem a Zgierzem i w rejonie Łęczycy, a także na stacjach Łódź Kaliska, Łódź Chojny i Zgierz. Do listy robót należy dopisać także te zaplanowane na linii nr 15 w okolicach Strykowa. W związku z nimi ruch pociągów będzie wstrzymany niebawem na niecałe dwa tygodnie.

PKP PLK nie wybrało jeszcze wykonawcy robót

– Na przełomie czerwca i lipca planujemy wykonać remont przepustów między Głownem a Strykowem na linii nr 15 Bednary – Łódź Kaliska – tłumaczy Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. – Obecnie jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy prac. Dokładny koszt inwestycji będziemy mogli określić po podpisaniu umowy z wykonawcą – dodaje. Wybór odbywa się w drodze przetargu nieograniczonego. Termin składania ofert minął w zeszłym miesiącu, ale zamawiający nie opublikował jeszcze wyniku postępowania. Jedynym kryterium oceny jest zaproponowana cena.

– Prace na tej linii kolejowej zapewnią sprawną obsługę pociągów – zapewnia przedstawiciel inwestora. Zanim to jednak nastąpi, podróżni muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Na okres od 26 czerwca do 5 lipca ruch kolejowy między Strykowem a Łowiczem będzie bowiem całkowicie wstrzymany. – Prace są wpisane w rozkład jazdy, a informacje o zmianach są dostępne na stacjach i przystankach – stwierdza Karol Jakubowski.

Trwa przetarg na obsługę ZKA

Zmiany dotyczą wyłącznie ruchu regionalnego. Linia łącząca aglomerację łódzką z Łowiczem jest bowiem z ważniejszych tras obsługiwanych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną, która uruchamia tam obecnie 14 par pociągów na dobę. Kursy zostaną skrócone od strony Łowicza do Strykowa, skąd pasażerów zabiorą autobusy komunikacji zastępczej. Aktualnie trwa zorganizowany przez ŁKA przetarg na jej obsługę.

Lódzki przewoźnik oczekuje skierowania na trasę trzech autobusów o liczbie miejsc nie niższej niż 50. Termin składania ofert w tym postępowaniu mija w najbliższy piątek. W ramach tego samego przetargu spółka chce wyłonić także obsługującego komunikację zastępczą pomiędzy Łodzią-Arturówkiem a Zgierzem. ŁKA przewiduje, że konieczność przesiadki na autobus wydłuży podróż z Łodzi do Łowicza o nieco ponad 20 minut.

Pociągi dalekobieżne zmienią trasy z powodu modernizacji E20

W ramach czerwcowej korekty rozkładu jazdy z linii nr 15 na północ od Zgierza wycofany zostanie natomiast całkowicie ruch dalekobieżny. Ma to związek z rozpoczynającą się kontrowersyjną modernizacją trasy E20. Na czas robót pociągi skierowane zostaną na trasy objazdowe, m.in. przez Kalisz. Remont przepustów nie spowoduje więc dodatkowych zmian w rozkładzie jazdy PKP Intercity.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony