Partnerzy serwisu:

Na trasie Łódź – Kutno Polregio nadal wozi pasażerów komunikacją zastępczą

Kasper Fiszer 19.11.2019 20

Na trasie Łódź – Kutno Polregio nadal wozi pasażerów komunikacją zastępczą
Autobus PR w Kutniefot. Kasper Fiszer
Przewozy Regionalne wciąż uruchamiają autobusy zastępcze w zamian za pociągi z Łodzi do Kutna. Czas przejazdu przekacza 2,5 godz. Połączenia kolejowe mają powrócić na linię nr 16 w połowie grudnia. Polregio będzie ostatnim przewoźnikiem przywracającym normalny rozkład po fali utrudnień rozpoczętych w maju tego roku.
Choć wydawało się w październiku, że po wielu miesiącach utrudnienia na trasie Łódź – Kutno wynikające z opóźnionych robót na stacji w Kutnie wreszcie się zakończyły, wciąż ruch na linii nr 16 nie wrócił w pełni do normalności. Nadal nie są bowiem uruchamiane pociągi Regio Przewozów Regionalnych w bezpośredniej relacji Łódź Kaliska – Toruń Główny. Na odcinku Łódź – Kutno podróżni ciagle przewożeni są komunikacją zastępczą.

Przyjazd do Kutna o 11:17, wyjazd o 8:47 lub 10:02

– Zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Łódź Kaliska – Kutno – Łódź Kaliska została utrzymana ze względu na ograniczoną przepustowość linii kolejowej Zgierz – Kutno i utrudnienia wynikające z trwającej modernizacji stacji Kutno – powiedział „Rynkowi Kolejowemu” Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych. Pasażerowie nadal muszą więc liczyć się z bardzo istotnym wydłużeniem czasu przejazdu. Podróż na samym tylko odcinku z Łodzi do Kutna trwa bowiem ok. 2,5 godziny. Do tego doliczyć trzeba ok. 1,5-godzinny przejazd do Torunia oraz ok. 10 minut na przesiadkę.

Jak bardzo wydłuża się podróż? Poranny autobus Przewozów Regionalnych odjeżdża spod łódzkiego Dworca Kaliskiego o 8:47 i dojeżdża do Kutna o 11:17. O 10:02 również z Łodzi Kaliskiej wyjeżdża do Kutna pociąg PKP Intercity. Dociera tam... o 11:17. Jego czss przejazdu jest porównywalny z czasem, w jakim do Kutna dojechać można pociągami regionalnymi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Za miesiąc komunikacja zastępcza wreszcie zniknie

Pasażerowie PR będa korzystać z autobusów zastępczych jeszcze przez miesiąc. – W rozkładzie jazdy obowiązującym od 15 grudnia tego roku uruchomione zostaną pociągi w pełnej relacji Łódź Kaliska – Toruń Główny i Toruń Główny – Łódź Kaliska – zapewnił nas Dominik Lebda. Ostatecznie zakończy to okres ograniczeń, który rozpoczął się w maju tego roku wraz z zamknięciem odcinka Witonia – Kutno. W sierpniu przywrócono ruch pociągów ŁKA, w październiku – PKP Intercity.

Przypomnijmy, że podczas gdy ŁKA wprowadziła w maju komunikację zastępczą jedynie na krótki odcinek Witonia – Kutno, PR od początku prac realizowały przewozy autobusem pomiędzy Łodzią a Kutnem. Spółka tłumaczyła to oszczędnością taboru. Trasa autobusów zastępczych Polregio wiedzie częściowo drogami nieutwardzonymi.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony