Partnerzy serwisu:

Łódź – Kutno: Pociągi ŁKA w skróconych relacjach

Kasper Fiszer 24.05.2017 579

Łódź – Kutno: Pociągi ŁKA w skróconych relacjach
Pociąg ŁKA w Łodzi. fot. Kasper Fiszer
Przez większość tygodnia późnym wieczorem z Łodzi dojechać będzie można tylko do Ozorkowa, a wczesnym przedpołudniem – do Chociszewa. ŁKA zmienia bowiem relacje kilku najsłabiej obłożonych pociągów na linii z Łodzi do Kutna. Przewoźnik tłumaczy swoje działania obserwowaną zmianą potoków pasażerskich w niektórych porach dnia.
Najważniejszy przewoźnik kolejowy na trasie z Łodzi do Kutna skróci relacje dwóch par pociągów. Od 11 czerwca będą one obsługiwać jedynie podłódzki odcinek linii, nie dojeżdżając do węzła w Kutnie. Jak twierdzi samorządowa spółka, kursy te cieszyły się niewielkim zainteresowaniem podróżnych, zwłaszcza na końcowym odcinku trasy.

Podróżni wnioskowali o pociąg, ale przestali z niego korzystać

Istotne zmiany dotyczyć będą kursów realizowanych po porannym szczycie. Tylko do Chociszewa dotrze pociąg wyjeżdżający z Łodzi-Widzewa o 9:18, stamtąd wystartuje też kurs w relacji przeciwnej kończący bieg na łódzkiej stacji około południa. – Frekwencja na odcinku Chociszew – Kutno była bardzo niska: z przejazdów korzystało kilka osób – tłumaczy decyzję Marta Markowska, rzecznik prasowy ŁKA. Spółka podkreśla też, że w kierunku Kutna w zbliżonych godzinach wyjeżdża z Łodzi Kaliskiej pociąg Przewozów Regionalnych do Torunia.

Ograniczenia dotyczyć będą także pary pociągów 11350/1 oraz 11078/9. Te mogą być odczuwalne nieco dotkliwiej, bo pierwszy z wymienionych jest pierwszym w ciągu doby kursem ŁKA w kierunku Łodzi. – Został on uruchomiony pilotażowo na początku września 2016 r. na wniosek określonej grupy podróżnych, którzy zadeklarowali, że będą korzystać z codziennych dojazdów z Kutna do Łodzi na godzinę 6:00. W styczniu tego roku zrezygnowali jednak z tego połączenia – tłumaczy przedstawicielka ŁKA.

Zachowane zostaną skomunikowania w szczytach turystycznych

Kurs ten nie zniknie z rozkładu całkowicie. – Spółka zdecydowała się na uruchomienie pociągu od wtorku do piątku w skróconej relacji z Ozorkowa, aby zapewnić możliwość dojazdu do Łodzi mieszkańcom aglomeracji. Natomiast w poniedziałki pociąg pojedzie w całej relacji Kutno – Łódź – mówi Marta Markowska.

Skrócony do Ozorkowa kurs w kierunku Kutna jest natomiast ostatnim w ciągu dnia – wyjeżdża z Łodzi przed godz. 23:00. W nowej relacji realizowany będzie od poniedziałku do czwartku. – W piątek i niedzielę będzie natomiast uruchamiany do Kutna, aby umożliwić skomunikowania z pociągami dalekobieżnymi m.in. do Helu i Świnoujścia – usłyszeliśmy od przedstawicielki ŁKA.

Czy po dalszych analizach nadejdą kolejne zmiany?

Łódzki przewoźnik podkreśla, że prowadzone dotychczas analizy wskazują, że ruch pasażerski na linii kutnowskiej generowany jest głównie na odcinku podłódzkim, a więc pomiędzy Łodzią a Chociszewem. – Spółka nie zdecydowała się więc zrezygnować z utrzymywania wskazanych połączeń, a zmienić ich trasy. Po wprowadzeniu zmian będziemy na bieżąco analizować frekwencję i nie wykluczamy podjęcia działań korygujących – zapewnia Marta Markowska.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony