Partnerzy serwisu:

Łódź – Kutno: Kolejne dwa miesiące komunikacji zastępczej

Kasper Fiszer 24.06.2020 16

Łódź – Kutno: Kolejne dwa miesiące komunikacji zastępczej
Autobus zastępczy ŁKAfot. Kasper Fiszer
Zarządca infrastruktury po raz kolejny wprowadził znaczące ograniczenia w ruchu pomiędzy Łodzią a Kutnem. Bez komunikacji zastępczej realizowane są tylko stosunkowo nieliczne kursy PKP Intercity. Pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej znów przez ponad dwa miesiące będą musieli przesiadać się w Witoni do autobusów. Pod koniec sierpnia gotowy ma być przebudowany peron nr 3.
Wczoraj informowaliśmy na naszych łamach o trwających utrudnieniach w komunikacji między Łodzią a Toruniem. Częściowo wynikają one z kolejnej już, tym razem częściowej przerwy w ruchu na linii kolejowej nr 16 łączącej Łódź z Kutnem. W związku z opóźnioną modernizacją magistrali E20 znów PKP PLK ograniczyły eksploatację odcinka Witomia – Kutno. Podobne wstrzymania zdarzały się regularnie od maja zeszłego roku, a ich część wprowadzana była doraźnie, w ostatniej chwili, bez wcześniejszego ujęcia zmian w rozkładzie jazdy.

Jak zapewnił nas zarządca infrastruktury, tym razem plan zawieszenia obsługi został wcześniej odpowiednio uzgodniony z przewoźnikami i ogłoszony. Zmiany obowiązują od 14 czerwca do 28 sierpnia, a więc praktycznie przez cały okres wakacji. – W Kutnie finiszuje przebudowa południowej części stacji – tłumaczy konieczność wprowadzenia ograniczeń Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Po otwarciu ruch ma odbywać się już po nowych torach, oddany do eksploatacji zostanie również peron nr 3.

Nie wszystkie pociągi zostały odwołane

Zanim do tego dojdzie, podróżujący muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Choć przerwa w ruchu nie jest całkowita, do Witoni skrócone zostały relacje wszystkich pociągów ŁKA z kierunku Łodzi – tam trzeba przesiąść się do autobusu zastępczego. Po drodze zamiast po torach na całym odcinku Łódź – Kutno jeżdżą korzystający z jednej pary kursów realizowanych przez Polregio. Bez większych zmian kursują natomiast pociągi PKP Intercity.

– Przejazd pociągów przez modernizowaną stację Kutno został dostosowany do [aktualnej] przepustowości – mówi o przyjętym rozwiązaniu Rafał Wilgusiak. Dodaje on, że w celu zmniejszenia utrudnień ŁKA i PKP Intercity uzgodniły, że kilka pociągów ogólnopolskiego przewoźnika zatrzymywać się będzie na przystankach Łódź-Marysin, Łódź-Arturówek i Łódź-Stoki. Siedem innych kursów zatrzymuje się natomiast na przystankach Łódź-Dąbrowa i Łódź-Pabianicka, dzięki czemu łatwiej ma być dojechać do wybranych dzielnic Łodzi (aczkolwiek w tym przypadku mowa o połączeniach niewjeżdżających na linię nr 16 w stronę Kutna, i tak konieczna jest więc przesiadka).

Wkrótce ruszą prace na peronach nr 1 i 2

– W kolejnym etapie modernizacja obejmie północną stronę stacji. Rozpocznie się przebudowa peronów nr 1 i 2,, kontynuowane będą prace w przejściu podziemnym – zapowiada nasz rozmówca. Mówi, że inwestycja zakłada przebudowę torów wraz z siecią trakcyjną oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony