Partnerzy serwisu:

Łódź – Kutno: Dodatkowe prace wymuszają komunikację zastępczą

Kasper Fiszer 06.03.2018 1,7k

Łódź – Kutno: Dodatkowe prace wymuszają komunikację zastępczą
Pociąg ŁKA w Łodzifot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna zastąpi swoje wszystkie pociągi ze Zgierza do Kutna autobusami, bo choć część odcinka pozostanie przejezdna, jego przepustowość będzie bardzo niska. Na wszystkich mijankach czynny ma pozostać bowiem tylko jeden z torów, co praktycznie uniemożliwi krzyżowanie pociągów od Kutna aż do Chociszewa. Znacząco zmniejszone pozostaną także możliwości podsyłania składów, bo wciąż trwa remont magistrali E20 pomiędzy Łowiczem a Kutnem.
Za kilka dni rozpocznie się remont wiaduktu kolejowego w Zgierzu, co spowoduje znaczące zmiany w ruchu pociągów w regionie łódzkim. W marcu i kwietniu zamknięty dla ruchu będzie odcinek Zgierz – Chociszew, w kwietniu i maju roboty wymuszą zaś wstrzymanie ruchu pomiędzy Zgierzem a Strykowem. W pierwszym etapie inwestycji ŁKA zastąpi swoje pociągi autobusami na całym odcinku Łódź – Kutno, podczas gdy podróżujący kursami Przewozów Regionalnych przesiądą się do autobusów jedynie na odcinek do Chociszewa.

Praktyczny brak możliwości mijania się pociągów

– Zamknięcie torów zostanie wprowadzone od stacji Zgierz do stacji Ozorków lub Chociszew [w wybranych dniach – dop. kf]. Dodatkowo jednak w tym terminie [a więc od 11 marca do 7 kwietnia] będą prowadzone prace torowe i uzupełniające na wszystkich stacjach od Zgierza do Kutna, czyli Zgierz Kontrewers, Chociszew, Ozorków, Łęczyca i Witonia – mówi Marta Markowska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. – Spowoduje to, że na każdej z tych stacji dostępny będzie tylko jeden tor z jedną krawędzią peronową, co praktycznie wykluczy możliwość mijania się tam pociągów – tłumaczy.

– Należy również pamiętać, że trwa cały czas kompleksowa przebudowa stacji Kutno i dostępna jest tylko jedna krawędź peronowa dla pociągów jadących z i do Zgierza. Jednocześnie prowadzone są intensywne prace modernizacyjne na linii nr 3 od Kutna do Łowicza, trwa też przebudowa stacji Łowicz Główny – dodaje nasza rozmówczyni. Roboty na magistrali E20 miały według niej spowodować, że w wybrane dni podsyłanie składów do Kutna w celu obsługi odcinka do Chociszewa byłoby niemożliwe.

Najwięcej podróżnych w Grotnikach, Ozorkowie i Łęczycy

Łódzka spółka zdecydowała się więc na całkowite wycofanie swoich kursów. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami za część z nich – pociąg w kierunku Kutna w dni robocze po 15:00 i w piątki oraz w inne szczytowe dni po 14:00 oraz dowożący do Łodzi na 8:00 – podstawione zostaną dwa autokary. – Jeden zatrzyma się na każdej stacji, drugi obsłuży zaś tylko miejsca o największych potokach podróżnych, czyli Grotniki, Ozorków i Łęczycę. Umożliwi to również pokonanie całej trasy z Łodzi do Kutna tylko o 20 minut dłużej niż pociągiem – zapowiada przedstawicielka ŁKA.

Marta Markowska informuje, że utrudnienia podczas zamknięcia fragmentu linii łowickiej będą mniejsze. Od 9 kwietnia do 6 maja autobusy kursować będą bowiem tylko pomiędzy Zgierzem a Strykowem. Zarówno z Łodzi do Zgierza, jak i ze Strykowa do Łowicza podróżni będą natomiast przewożeni pociągami.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony