Partnerzy serwisu:

Locomore grozi upadłość

Artur Bogdanowicz 12.05.2017 672

Locomore grozi upadłość
Locomore grozi upadłośćfot. Locomore
Jeden z niewielu konkurentów Kolei Niemieckich (Deutsche Bahn) w krajowym ruchu dalekobieżnym jest niewypłacalny. Do sądu rejonowego Berlin-Charlottenburg wpłynął wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego.
Zarządca masy upadłościowej Rolf Rattunde widzi tylko niewielkie szanse na ocalenie przewoźnika, informuje dziennik Handelsblatt. Jeśli szybko nie znajdzie się nowy inwestor, przewozy mogą zostać wstrzymane już w najbliższym czasie.

Uruchomione dzięki crowdfundingowi pociągi Locomore wyjechały na trasę Stuttgart – Berlin Lichtenberg przez Frankfurt nad Menem i Hanower w grudniu ubiegłego roku. Wagony są własnością przewoźnika, lokomotywy (Siemens ES64U2) dzierżawione od szwedzkiego Hector Rail. Średnie obłożenie tras wynosi 60-70%, na rok 2018 planowano uruchomienie przewozów również na trasie Kolonia – Dortmund – Hanower – Berlin.

Na stronie internetowej przewoźnika po krótkiej przerwie znowu można kupować bilety, a podróżni proszeni są o sprawdzenie na stronie internetowej krótko przed wyjazdem, czy ruch pociągów odbywa się bez zakłóceń.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony