Partnerzy serwisu:

Łochów dostanie przejście podziemne pod torami

Witold Urbanowicz 15.11.2016 379

Łochów dostanie przejście podziemne pod torami
fot. Robert Wielgórski, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP PLK ogłosiły postępowanie przetargowe na projekt i budowę przejścia podziemnego w Łochowie na linii z Warszawy do Białegostoku. W czasie wykonywania prac ruch ma być utrzymany na co najmniej dwóch torach.
PKP PLK prowadzą przetarg na zaprojektowanie i wykonanie przejścia podziemnego w Łochowie. Przejście ma powstać w okolicy zlikwidowanego przejazdu kolejowego w ciągu Żeromskiego, łączącego al. Łochowską (DK50) z Dolną. W tej chwili w tym rejonie znajduje się tymczasowe przejście w poziomie torów.

Tunel o szerokości co najmniej 4,5 m i wysokości wynoszącej minimum 2,5 m będzie przechodził pod czterema torami. Prace mają być prowadzone w taki sposób, aby czynne były dwa tory kolejowe. Nie przewiduje się długotrwałych całodobowych zamknięć torowych. Zgodnie ze specyfikacją mają powstać dwa zadaszone wejścia schodowe po południowej i północnej stronie wraz z pochylniami. Ściany przejścia mają zostać pokryte powłoką antygraffiti.

Termin składania ofert mija 21 listopada. O wyborze zadecydują cena (70%), termin realizacji (20%) oraz okres gwarancji (10%). Zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy. Inwestycja jest elementem projektu zakładającego prace na linii E75 na odcinku Sadowne – Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów – Sadowne. Szacowana wartość mieści się w kwocie 5 225 000 euro.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony