Partnerzy serwisu:

ŁKA znów wydłuży jedną ze swoich tras – do Torunia Wschodniego

Kasper Fiszer 13.06.2022 3,1k

ŁKA znów wydłuży jedną ze swoich tras – do Torunia Wschodniego
fot. Kasper Fiszer (2011)
Pociągi ŁKA z Łodzi dojadą niebawem do stacji Toruń Wschodni. Kolejne, tym razem niewielkie wydłużenie sieci obsługiwanej przez łódzką spółkę ma przełożyć się na wzrost frekwencji na międzywojewódzkiej trasie z Łodzi. Spółka jest zadowolona z osiąganych dotychczas wyników, dostrzegając jednak potencjał rozwojowy.
Samorząd województwa łódzkiego regularnie wydłuża siatkę połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W lipcu tego roku wojewódzka spółka ma objąć obsługą nieczynną dotychczas linię do Spały, a w grudniu – odcinek linii nr 25 do Skarżyska-Kamiennej w województwie świętokrzyskim. Dodatkowo za kilka tygodni nieco wydłużona zostanie funkcjonująca od marca międzywojewódzka linia Łódź – Toruń.

Wjazd do Torunia przyniósł przypływ pasażerów. Będzie kolejny?

W grudniu zeszłego roku łódzki przewoźnik zainaugurował ruch na linii Łódź – Włocławek, a w marcu pociągi finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wjechały na odcinek Włocławek – Toruń Główny. – Frekwencja zwiększyła się wówczas o ok. 20 proc. i utrzymuje się na stałym poziomie – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Dodaje, że spółka zamierza podjąć kolejne kroki w celu zwiększenia zainteresowania podróżnych.

– Od 1 lipca pociągi ŁKA pojadą w relacji Łódź Kaliska/Łódź-Widzew – Toruń Wschodni przez Toruń Miasto – zapowiada nasza rozmówczyni. Ma to ułatwić dojazd do centrum stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Jak argumentuje łódzki przewoźnik, z przystanku Toruń Miasto można bowiem w ciągu kilkunastu minut dojść pieszo do historycznej starówki.

Spore wahania godzin odjazdów pociągów ŁKA


Korekta rozkładu jazdy, która weszła w życie w minioną niedzielę, przyniosła jednak także istotne zmiany w godzinach kursowania pociągów ŁKA relacji Łódź – Toruń. Nasza rozmówczyni tłumaczy to koniecznością dostosowania grafiku do robót prowadzonych przez PKP PLK. Wskazuje tu na prace na obszarze łódzkiego węzła kolejowego oraz na odcinku Kutno – Toruń Główny. – Do końca obowiązywania rozkładu jazdy 2021/2022 wyznaczone teraz godziny odjazdów nie powinny już jednak ulegać zmianom większym niż o godzinę – usłyszeliśmy od służb prasowych spółki.

– Współpraca z zarządcą infrastruktury układa się dobrze – podkreśla Joanna Osińska. Zdaniem operatora wraz z PKP PLK udaje się osiągnąć atrakcyjne dla podróżnych godziny kursowania w warunkach zmniejszonej przepustowości.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony