Partnerzy serwisu:

ŁKA zawiesza kursowanie części pociągów

Kasper Fiszer 13.03.2020 121

ŁKA zawiesza kursowanie części pociągów
fot. Kasper ZFiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadza duże ograniczenia w kursowaniu pociągów związane z sytuacją wokół zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem. Marginalny będzie ruch pasażerski na trasie Łódź-Widzew – Zgierz, odwołane zostaną też kursy na łódzki Olechów. Ograniczenia dotkną jednak większości tras w regionie.
Kolejni przewoźnicy wprowadzają zmiany w funkcjonowaniu przewozów pasażerskich związane z istniejącym zagrożeniem epidemiologicznym. Na wprowadzenie radykalnych rozwiązań zdecydowała się Łódzka Kolej Aglomeracyjna, która poinformowała dziś popołudniu, że zawiesi wykonywanie części swoich kursów. Ograniczenia wejdą w życie 17 marca i będą obowiązywać – przynajmniej według aktualnych założeń – do 25 marca.

Największe cięcia wprowadzane w ścisłej aglomeracji

Najpoważniejsze zmiany dotkną podróżnych korzystających z kolei na terenie ścisłej aglomeracji łódzkiej. Na odcinku linii nr 16 pomiędzy Łodzią-Widzewem a Zgierzem nie pojedzie aż dziewięć par pociągów (zostaną tylko cztery). Pięć par zniknie z oferty na uruchomionej w grudniu trasie Łódź-Chojny – Łódź-Olechów – Łódź-Widzew – Łódź Fabryczna. W obu tych przypadkach redukcje wpłyną na zmniejszenie liczby kursów obsługujących podstawowy odcinek Łódź Fabryczna – Łódź-Widzew.

Zmiany dotkną jednak także dojeżdżających do stolicy regionu z pozostałych miejscowości. Z rozkładu jazdy wypadnie sześć kursów ze Skierniewic do Łodzi Fabrycznej i pięć w kierunku przeciwnym. Cztery pociągi do Łodzi lub do węzła w Koluszkach nie wyjadą z Tomaszowa Mazowieckiego. Odwołano też dwa kursy z Łodzi i jeden z Koluszek do Tomaszowa.

Czy będą kolejne ograniczenia?

Nie pojadą trzy pociągi z Łodzi-Widzewa do Łowicza Głównego i cztery w relacji przeciwnej. Czasowo zawieszony zostanie też kurs na krótszej trasie do Głowna i z powrotem. Łącznie osiem pociągów odwołano natomiast na linii kutnowskiej: dwa z Łodzi do Kutna, dwa z Łodzi do Ozorkowa, jeden ze Zgierza do Ozorkowa, dwa z Ozorkowa do Łodzi i jeden z Kutna do Łodzi. Cięcia nie będą wprowadzane na trasach z Łodzi do Sieradza i Radomska oraz z Kutna do Skierniewic.

– O ewentualnych dalszych zmianach będziemy informować na bieżąco – zapowiada Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Dodaje, że w weekendy bez zmian kursować będą pociągi ŁKA Sprinter do Warszawy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony