Partnerzy serwisu:

ŁKA z wysoką oceną pasażerów

inf. pras. 19.01.2019 89

arrow
arrow
ŁKA z wysoką oceną pasażerów
fot. ŁKA
ŁKA z wysoką oceną pasażerów
ŁKA z wysoką oceną pasażerów
Pasażerowie coraz wyżej oceniają Łódzką Kolej Aglomeracyjną – tak wynika z ostatniego badania satysfakcji klienta. Spółka w 10-stopniowej skali uzyskała ogólną ocenę 8,13. To wynik lepszy od poprzedniego badania zrealizowanego wiosną 2018 roku (7,89). Pasażerowie najbardziej zadowoleni są z komfortu w pociągach, dostępności biletów i realizacji usługi - informuje przewoźnik.
Jak informuje przewoźnik, ankietę przeprowadzono w pociągach ŁKA pod koniec 2018 roku na próbie 2500 osób. W ramach badania w poszczególnych blokach oceniane były:
  • Jakość informacji o podróży – 8,17
  • Dostępność informacji na temat podróży – 7,91
  • Dostępność biletów – 8,45
  • Realizacja usługi – 8,24
  • Komfort w pociągu – 8,56
  • Stacje i przystanki kolejowe – 7,61

Wyniki wszystkich bloków są wyższe w porównaniu do badania przeprowadzonego wiosną. Zdaniem pasażerów najbardziej poprawiła się jakość informacji na temat podróży (wzrost o 0,51). Ankietowani bardziej zadowoleni są także z dostępności biletów (wzrost o 0,37).

W ramach pytań szczegółowych w badaniu niżej oceniona została liczba miejsc siedzących w stosunku do liczby pasażerów (spadek o 0,70). Jest to zrozumiałe mając na uwadze fakt, iż w 2018 roku ŁKA przewiozła 4 692 230 osób, o 22% więcej niż w roku 2017. Problem braku miejsc siedzących mają rozwiązać nowe pociągi, które zamówiła Spółka. Uruchomione zostaną także dodatkowe połączenia.

Ankietowani wskazywali także na potrzebę lepszej integracji rozkładów jazdy komunikacji publicznej z kolejowym rozkładem jazdy.

W ramach badania ŁKA zbadała także współczynnik rekomendacji (NPS), który wyniósł 56 punktów. Oznacza to, iż ponad połowa badanych poleciłaby Łódzką Kolej Aglomeracyjną swoim znajomym/kolegom z pracy czy członkom rodziny - podsumowuje spółka.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony