Partnerzy serwisu:

ŁKA z trzecim pociągiem do Włocławka. Z Łęczycy

Kasper Fiszer 17.01.2022 3,5k

ŁKA z trzecim pociągiem do Włocławka. Z Łęczycy
Pociąg ŁKAfot. Kasper Fiszer
W rozkładzie jazdy pojawiła się trzecia para kursów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na linii nr 18 pomiędzy Kutnem a Włocławkiem. Połączenie wykonywane jest w nietypowej relacji z Łęczycy, co ma wynikać z ograniczeń związanych z modernizacją stacji Kutno. Ta potrwa jeszcze przynajmniej do końca roku.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomiła niedawno trzecią parę połączeń do Włocławka. W odróżnieniu od dwóch pierwszych, funkcjonujących od 12 grudnia, nie jest ona jednak wykonywana w relacji z i do Łodzi. Pociągi kursują na dość zaskakującej trasie Łęczyca – Włocławek – Łęczyca. – Wynika to z kwestii organizacyjnych, handlowych i bezpieczeństwa – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy ŁKA.

Pociąg nie dojeżdża do Łodzi, ale zapewnia skomunikowanie z innymi częściami kraju

Wskazuje ona na duże ograniczenia, z jakimi przewoźnik musi liczyć się w okresie trwającej modernizacji stacji Kutno. Dotyczą one m.in. postojów technicznych i eksploatacyjnych, bo wciąż liczba czynnych torów jest tam stosunkowo niewielka (otwarto póki co dwa z czterech peronów z czterema z siedmiu krawędzi peronowych). Pociąg z Włocławka miałby kończyć bieg właśnie w Kutnie, ale w związku ze wspomnianymi utrudnieniami spółka zdecydowała ostatecznie o jego wydłużeniu do Łęczycy.

– Tamtejsza stacja została w pełni zmodernizowana i oddana do użytku – argumentuje nasza rozmówczyni. Podkreśla, że dodatkowa para kursów poprawiła ofertę na styku regionów łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Dodaje też, że przewoźnik dołożył wszelkich starań, by kurs w krótkiej relacji był skomunikowany z połączeniami innych przewoźników w kierunku Szczecina, Płocka, Sierpca, Warszawy, a także Torunia i Trójmiasta.

Łódzka spółka stawia na efektywność wykorzystania taboru i pracy eksploatacyjnej


– Pozwoli to w sposób efektywny wykorzystać pracę eksploatacyjną – ocenia przedstawicielka ŁKA. Mówi także, że rozszerzenie oferty umożliwia zaoferowanie najwyższego standardu świadczonych przez łódzką spółkę usług. Przypomnijmy, że do grudnia ŁKA uruchamiała autobusową komunikację zastępczą do Ostrów, jedynej miejscowości położonej pomiędzy Kutnem a Włocławkiem pozostającej w granicach administracyjnych województwa łódzkiego.

Autobusy kursowały cztery razy dziennie, a więc nieco częściej niż dziś pociągi, ale jedynie w dni wolne od pracy. W dni robocze na trasie kursowały zaś finansowane wspólnie przez województwa łódzkie i kujawsko-pomorskie pociągi Regio. Realizowano trzy pary połączeń dziennie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony