Partnerzy serwisu:

ŁKA z rezerwacją miejsc w Sprinterach do Warszawy

Kasper Fiszer 27.03.2018 49

ŁKA z rezerwacją miejsc w Sprinterach do Warszawy
Pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnejfot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest pierwszym w Polsce przewoźnikiem samorządowym, który oferuje swoim podróżnym możliwość rezerwacji miejsca. Jest też pierwszym podmiotem, który przy współpracy z Koleo oferuje podróżnym samodzielny wybór fotela, który najbardziej im odpowiada, na podglądzie graficznym składu. Prezes ŁKA Janusz Malinowski mówi, że chciałby, by podjęty dziś krok stał się początkiem zmian na całej polskiej kolei.
Przed kilkoma dniami pisaliśmy na naszych łamach o naniesieniu na część jednostek Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej numeracji miejsc. Spółka informowała wtedy tylko o potencjalnej możliwości wprowadzenia rezerwacji siedzeń. Tymczasem nowość w ofercie łódzkiego przewoźnika znajduje się już w sprzedaży.

Rezerwacja miejsc tylko za pośrednictwem Koleo

Rezerwacją objęte zostaną 52 miejsca w każdym z pociągów kategorii ŁKA Sprinter, jakie w weekendy uruchamiane są na trasie Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia. – Cały skład ma zaś 240 lub 360 miejsc w zależności od tego, czy podróżujemy jedną z dwóch, czy z trzech jednostek – wyliczał podczas dzisiejszej konferencji prasowej Janusz Malinowski, prezes ŁKA. Pozostałe miejsca będą mogli zająć – tak jak do tej pory – podróżni, którzy posiadają tzw. miejscówki.

W większości kanałów sprzedaży rezerwacja nie będzie bowiem oferowana. Bilety obejmujące przydział konkretnego fotela można kupować od dziś jedynie za pośrednictwem platformy Koleo. Jak podkreślał Kuba Czajkowski, przedstawiciel Astarium – właściciela systemu, ŁKA jest pierwszym przewoźnikiem w Polsce, który zdecydował się na taką formę współpracy z serwisem.

W Wielkanoc podróż za 2 zł

W opinii przewoźnika oferowana rezerwacja ma charakter innowacyjny – i w istocie przebiega ona inaczej niż w przypadku pociągów PKP Intercity. – U nas to pasażer wybiera sobie miejsce, a nie otrzymuje przydział z systemu – tłumaczył Janusz Malinowski. – Oferujemy więc taki sposób rezerwacji, jaki nasi podróżni znają z teatru czy kina, a nie z polskiej kolei – powiedział.

Koleo wraz z ŁKA wprowadzają jednocześnie do sprzedaży dużą pulę o wiele tańszych niż w normalnej sprzedaży biletów dostępnych za pośrednictwem sklepu internetowego i aplikacji autorstwa Astarium. We wszystkie weekendy od 7 kwietnia do końca czerwca oferowanych będzie 150 biletów po 15 zł (za bilet normalny). W najbliższy weekend świąteczny, także w poniedziałek, podróż będzie jeszcze tańsza – przejazd kosztować będzie jedynie 2 zł (również dla 150 osób). Bilety z rezerwacją na najbliższe dni można kupować już dziś, bo obowiązuje siedmiodniowy okres przedsprzedaży.

Podróżnych jest coraz więcej

Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, podkreślał, że popularność weekendowej trasy Łódź – Warszawa stale się zwiększa (w tym roku spółka przewiozła na trasie do stolicy ok. 100 tys. pasażerów). – Docelowa cena biletu z miejscówką nie będzie różnić się od ceny tego bez rezerwacji – podkreślał. Dodał, że oferta Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej jest stale rozwijana, a kolejne kroki podejmowane przez przewoźnika mają na celu dalsze zwiększanie komfortu podróżnych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony