Partnerzy serwisu:

ŁKA z kolejnymi ofertami turystycznymi

Kasper Fiszer 16.05.2017 233

ŁKA z kolejnymi ofertami turystycznymi
ŁKA zaprasza do zwiedzania swojego zaplecza technicznego.fot. Kasper Fiszer.
Tańszy dojazd do skierniewickiej parowozowni, możliwość zwiedzania zaplecza technicznego ŁKA i promocyjny przejazd do Piotrkowa Trybunalskiego to kolejne atrakcje proponowane przez łódzkiego przewoźnika. Wciąż można też skorzystać z rabatu dla przesiadających się z pociągów ŁKA na rogowską wąskotorówkę.
Po niedawnym wprowadzeniu oferty rabatowej dla dojeżdżających pociągami ŁKA na Kolej Wąskotorową Rogów – Rawa – Biała (dawną Rogowską KD) Łódzka Kolej Aglomeracyjna ogłasza kolejne podobne porozumienie – z Polskim Stowarzyszeniem Miłośników Kolei. Organizacja opiekuje się zabytkową parowozownią Skierniewice i raz w miesiącu zaprasza do niej zwiedzających. Dni otwarte odbędą się 20 maja w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów, a potem w każdą pierwszą sobotę miesiąca oraz dodatkowo 16 i 17 września oraz 26 listopada.

Powrót na podstawie pieczątki z parowozowni

ŁKA zaoferuje dla dojeżdżających w tych dniach do Skierniewic darmowy powrót do miejsca wyjazdu. – Wystarczy pobrać w parowozowni odpowiednią pieczątkę – mówił na wczorajszej konferencji prasowej Janusz Malinowski, członek zarządu ŁKA. Wejście do historycznej lokomotywowni jest darmowe, więc pasażer niekorzystający z żadnych ulg za przejazd w dwie strony i wstęp zapłaci łącznie 16 zł. – Studenci pojadą natomiast za niecałe 8 zł – podkreślał wiceprezes spółki.

Łódzki przewoźnik bardzo konsekwentnie buduje swoją ofertę w oparciu o atrakcje turystyczne regionu. W minionych latach nie tylko współorganizował wraz z urzędem marszalkowskim cykl bezpłatnych wycieczek do miejsc atrakcyjnych przyrodniczo, ale też proponował podobne do tych ogłoszonych wczoraj zniżki w przypadku większych imprez. Na ogół miały one jednak charakter jednorazowy. Niezależnie od tego pasażerowie mogli korzystać m.in. z programu rabatowego obejmującego łódzkie instytucje kultury, głównie teatry.

Odnawiają piwiarkę ze słynnego czeskiego browaru

– To już kolejna oferta turystyczna ŁKA – podsumował marszałek województwa Witold Stępień. Dodał, że wsparcie dla parowozowni ze strony regionu nie ogranicza się do opisywanej zniżki. – Miejsce to uzyskało dotację w ramach programu ochrony zabytków – podkreślił. Ma ona zostać przeznaczona na prace dotyczące budynku dawnej pompowni.

Jak zaznacza w komunikacie prasowym ŁKA, większość znajdujących się w zbiorach PSMK pojazdów oczekuje wciąż na renowację. Wśród ponad 100 eksponatów z lat 1850 – 1960 znajduje się jednak wiele unikatów, w tym wagon motorowy Wittfeld z 1913 r. – Obecnie odnawiamy natomiast piwiarkę z browarów w Pilźnie – wskazywał Józef Kaźmierczak, członek Stowarzyszenia. Ten ciekawy wagon z 1912 r. po II wojnie światowej znalazł się na terenie Polski i został włączony na stan PKP. Kolej przez lata dzierżawiła go różnym browarom, a później wykorzystywała do celów gospodarczych.

Spółka będzie promować połączenie do Piotrkowa

ŁKA zamierza jednak nie tylko wozić pasażerów do dawnej lokomotywowni, ale i zaprezentować zwiedzającym własne zaplecze techniczne. – Będzie ono otwarte 20 maja, w ramach Nocy Muzeów. Uczestnictwo można rejestrować poprzez formularz na naszej stronie internetowej – zachęcał Janusz Malinowski. Zapowiedział też, że najprawdopodobniej jeszcze tego lata odbędzie się promocyjny przejazd ŁKA do Piotrkowa Trybunalskiego. – Natomiast od przyszłego roku będziemy tam stałym gościem – dodał.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony