Partnerzy serwisu:

ŁKA z dotacją na... filmy przyrodnicze

Kasper Fiszer 21.07.2016 178

ŁKA z dotacją na... filmy przyrodnicze
Pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnejfot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała mobilne stanowisko promocyjne, na którym pokazywać będzie filmy przyrodnicze. Mają one zachęcać mieszkańców regionu do odwiedzenia pięknych parków krajobrazowych. Nie do wszystkich da się jednak dojechać pociągiem.
Wojewódzki przewoźnik rozpoczął w czwartek realizację swojego nowego cyklu promocyjnego pod hasłem „Łódzkie łączy z przyrodą”. Łódzka Kolej Aglomeracyjna stworzyła mobilne stanowisko, które ma zachęcać mieszkańców regionu do przejazdów koleją na tereny interesujące przyrodniczo. Platforma w barwach spółki stanie na szeregu imprez plenerowych, w tym w najbliższy weekend na Open Hair Festiwalu w Sieradzu.

Nowoczesne techniki zachęcą do wycieczek do lasu

Nieco zaskakujące przedsięwzięcie promocyjne wsparte zostało przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. – Łódzka Kolej Aglomeracyjna otrzymała na realizację projektu 198 061 zł – mówi Marta Markowska, rzecznik prasowy przewoźnika. Fundusz uznał bowiem, że platforma będzie promować nie tylko kolej jako ekologiczny środek transportu, ale i walory przyrodnicze regionu.

Jednym z głównych elementów mobilnej platformy jest bowiem stanowisko do oglądania filmów przyrodniczych. ŁKA przygotowała dwa rodzaje materiałów: w technikach VR (oglądane w okularach 3D, dające obraz 360 stopni) i Bullet Time (obraz rejestrowany z 18 kamer). Prezentują one wszystkie siedem parków krajobrazowych znajdujących się na terenie województwa łódzkiego.

Filmy mają być namiastką rzeczywistego spaceru

– Wykonane w technice rzeczywistości wirtualnej filmy dają namiastkę tego, jak naprawdę wygląda krajobraz, jakimi widokami możemy się cieszyć. Chcemy, by te wrażenia wzbudziły potrzebę pojechania w te miejsca, by posłuchać przyrody, poczuć zapachy i wiatr na twarzy – mówił na czwartkowej konferencji prasowej Hieronim Andrzejewski z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

– Jako Łódzka Kolej Aglomeracyjna możemy zawieźć naszych pasażerów do tych parków [krajobrazowych], a dzięki temu stanowisku możemy pokazać je także w innych miejscach – opowiadał Janusz Malinowski, wiceprezes ŁKA. – Będziemy uczestniczyć w 17 eventach, trzech w Łodzi i czternastu w innych miejscowościach województwa – wskazywał. Kolejne prezentacje odbędą się m.in. podczas Dni Głowna, Turnieju Rycerskiego w Łęczycy czy Dożynek Wojewódzkich w Piątku.

Jak zachęceni dojadą na miejsce?

Cykl prezentacji nie będzie wiązał się z organizacją dodatkowych połączeń, a nie wszystkie parki krajobrazowe przedstawiane na filmach leżą w zasięgu sieci ŁKA. Na promujących projekt ulotkach przewoźnik zachęca do dojazdu pociągiem np. do Chorzewa-Siemkowic (obecnie stacja jest wyłączona z ruchu pasażerskiego), Radzic (skąd również nie odjeżdżają żadne pociągi pasażerskie) czy Piotrkowa Trybunalskiego (zatrzymują się tam jedynie pociągi PR i PKP IC). Proponuje też wędrówkę na grzyby w okolicach Wielunia (nie dojeżdża tam żaden pociąg z Łodzi).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony