Partnerzy serwisu:

ŁKA: Wszystkie hybrydy już w bazie

Roman Czubiński 27.11.2022 3,6k

ŁKA: Wszystkie hybrydy już w bazie
fot. Twitter / Janusz Malinowski
Newag zakończył realizację kontraktu na pięć hybrydowych Impulsów 2 dla ŁKA. Dwie jednostki zamówione w ramach prawa opcji dotarły do odbiorcy. Pojazdy będą obsługiwały połączenia do Opoczna i Skarżyska-Kamiennej, które za dwa tygodnie przejmie ŁKA.
Do bazy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej przy stacji Łódź Widzew dotarły kolejne dwa dwutrakcyjne, elektryczno-spalinowe zespoły trakcyjne 36WEh. Są to jednostki objęte prawem opcji, z którego przewoźnik postanowił skorzystać w maju bieżącego roku. Tym samym ŁKA ma już komplet zamówionych w Newagu pojazdów hybrydowych (zamówienie podstawowe obejmowało trzy sztuki). Spółka nie zamierza na razie zamawiać kolejnych takich jednostek.

Spalinowo-elektryczne zespoły trakcyjne będą wykorzystywane na odcinku linii 25 między Tomaszowem Mazowieckim a Skarżyskiem Kamienną, którego obsługę ŁKA przejmie od Polregio w nowym rocznym rozkładzie jazdy. Korzyścią dla pasażerów – oprócz wyższego standardu taboru – będzie możliwość dojazdu bez przesiadki do stacji Łódź Fabryczna: do prowadzącego do niej tunelu nie są wpuszczane pojazdy spalinowe, którymi połączenia do Skarżyska obsługuje dotychczasowy operator. Trzy hybrydy, które dotarły do przewoźnika jako pierwsze, obsługiwały w sezonie letnim połączenie weekendowe Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki – Spała.

Hybrydowe zespoły trakcyjne ŁKA mogą poruszać się z prędkością 160 km/h na silnikach elektrycznych i 120 km/h – na spalinowym. Ich pojemność to 300 osób, w tym przeszło 140 na miejscach siedzących. Ich zakup został dofinansowany z funduszy unijnych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony