Partnerzy serwisu:

ŁKA współpracuje z rogowską wąskotorówką

Kasper Fiszer 25.01.2018 1,6k

ŁKA współpracuje z rogowską wąskotorówką
Pociąg Kolei Rogowskiejfot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna jak co roku przygotowała ofertę specjalną na okres ferii zimowych. Tym razem samorządowy przewoźnik zaoferuje rabat pasażerom udającym się na jeden z przejazdów Koleją Rogowską. Wąskotorówka będzie kursować tej zimy dwukrotnie.
Jak poinformowała dziś Łódzka Kolej Aglomeracyjna, spółka stworzy wspólną ofertę biletową z Koleją Rogowską (dawna Rogowska Kolej Dojazdowa). Podróżujący jedyną w województwie łódzkim czynną w ruchu pasażerskim wąskotorówką mogą skorzystać z bardzo tanich przejazdów pociągami ŁKA. Dodatkowo obaj przewoźnicy skomunikują swoje kursy. Pociągi wąskotorowe będą uruchamiane w jedną z niedziel w styczniu i jedną w lutym.

Darmowy powrót pociągiem ŁKA

Wąskotorówka wykona dwie pary kursów na trasie Rogów – Jeżów – Rogów. – Pociąg poranny będzie skomunikowany z kursem ŁKA z Łodzi, a wczesnopopołudniowy – z Warszawy – zapowiedział podczas krótkiej konferencji prasowej Adam Wawrzyniak, prezes zarządu Kolei Rogowskiej. Bilety na każdy z nich można kupować jedynie przez internet. – Jest to podyktowane tym, że chcemy zapewnić pełną rezerwację miejsc. Nasze pociągi zimowe cieszą się na ogół dużą popularnością. Zależy nam, by uniknąć przepełnień – powiedział przedstawiciel przewoźnika.

Dojazd pociągiem ŁKA z Łodzi kosztować będzie 9,40 zł w obie strony. Podróżny może bowiem kupić bilet na przejazd w jednym kierunku i pobrać od kierownika pociągu wąskotorowego stempel, który uprawni go do wykorzystania tego samego biletu także w drodze powrotnej. – Promocja będzie obowiązywała także przy przejazdach z Warszawy do Rogowa – podkreslił marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Znacznie więcej pasażerów dojeżdża do Rogowa koleją

Przedstawiciel władz samorządowych podkreślił, że wąskotorówka jest nie tylko środkiem transportu o bogatej i ciekawej historii, ale także sposobem na dotarcie w rejony interesujące turystycznie. W najbliższym czasie największą atrakcją ma być jednak sam pociąg wąskotorowy, bo Kolej Rogowska planuje włączyć w jego skład czynny pług odśnieżny. – Oczywiście jeśli dopisze nam pogoda, to znaczy jeżeli spadnie śnieg – zaznaczył Adam Wawrzyniak.

Prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Janusz Malinowski zaznaczył, że promocja, jaką przewoźnicy przygotowali na nadchodzący okres ferii zimowych, jest kolejną odsłoną współpracy pomiędzy wojewódzką spółką a operatorem wąskotorówki. – Latem zeszłego roku, kiedy przygotowaliśmy podobną ofertę, pociągami ŁKA dojechało do Rogowa 12 proc. pasażerów wąskotorówki. Wcześniej, gdy nie było współpracy, z kolei normalnotorowej korzystało tylko ok. 2 proc. podróżujących Koleją Rogowską – wyliczał.

Wąskotorówka przygotowana na duże zainteresowanie

Kolej Rogowska uruchomi swoje pociągi 28 stycznia i 11 lutego. Cena biletu normalnego to 25 zł, ulgowego – 20 zł. W sprzedaży pozostało jeszcze ok. 120 miejsc, ale w razie bardzo dużego zainteresowania możliwe jest wprowadzenie do rozkładu jazdy dodatkowych kursów. W cenę biletu wliczony jest poczęstunek na stacji w Jeżowie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony