Partnerzy serwisu:

ŁKA: Wspólny bilet z KM na trasie do Radomia

Kasper Fiszer 07.12.2020 2,4k

ŁKA: Wspólny bilet z KM na trasie do Radomia
Pociąg ŁKA w Łodzifot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna porozumie się z Kolejami Mazowieckimi w sprawie umożliwienia podróży do Radomia na podstawie jednego biletu. Jednocześnie zapowiada wprowadzenie specjalnych cen na podróże z Drzewicy do Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego. Przejazd z Łodzi do Drzewicy zajmie ok. 80 minut, a do Radomia – niespełna trzy godziny.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Łódzka Kolej Aglomeracyjna w najbliższą niedzielę uruchomi pierwsze w swojej historii regularne połączenia do Drzewicy. Miejscowość leżąca na pograniczu województw łódzkiego i mazowieckiego ma stać się po kilkuletniej przerwie istotnym węzłem przesiadkowym. Spośród sześciu par połączeń ŁKA trzy mają być bowiem skomunikowane z kursami Kolei Mazowieckich do i z Radomia.

Będą oferty specjalne – za 16 zł do Łodzi

Łódzka spółka przedstawiła plan skomunikowań. Podróż pomiędzy oddalonymi od siebie o 142 km miastami potrwa od 2 godz. 20 min do 2 godz. 59 min, przy czym największy wpływ na czas przejazdu ma długość oczekiwania na przesiadkę. Z Łodzi do Drzewicy dojedziemy w ok. 80 minut, z Tomaszowa do Drzewicy – w pół godziny. ŁKA zapowiada także promocyjne ceny biletów – niższe niż wynikałoby to ze standardowej taryfy kilometrowej.

– W ramach oferty Łódzkie Bliżej Ciebie bilet normalny z Łodzi do Drzewicy kosztuje 16 zł – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Przedstawicielka spółki zapowiada także przygotowanie nowej oferty pod nazwą Taniej za Tomaszów. Ma ona umożliwić tańsze podróże z Tomaszowa do Drzewicy (6,20 zł) oraz do wszystkich przystanków pośrednich położonych na tym odcinku linii kolejowej nr 22.

Bez dopłat miejskim autobusem

– Ponadto podróż z Tomaszowa Mazowieckiego do Radomia pomimo przesiadki może odbywać się na jednym bilecie (honorowanym w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Drzewica – Radom) – informuje nasza rozmówczyni. To ważna deklaracja, bo choć ŁKA i KM już obecnie honorują swoje bilety przy przejazdach łączonych (trzeba zapłacić za nie tyle, ile kosztowałby bilet wydającego przewoźnika na odcinku o danej długości), to porozumienie wskazywało konkretne stacje przesiadki (tzw. stacje styczne). Dotychczas nie było wśród nich Drzewicy. Choć żadna ze spółek nie przedstawiła jeszcze szczegółów nowej oferty, należy spodziewać się rozszerzenia wykazu miejsc możliwej zmiany przewoźnika.

Liczba połączeń na odcinku z Łodzi do Tomaszowa nie zmieni się – tak jak obecnie, w rozkładzie jazdy 2020/2021 wchodzącym w życie 13 grudnia w rozkładzie jazdy figurować będzie dziesięć par kursów, tyle że ponad połowa z nich pojedzie w dłuższej relacji do Drzewicy. ŁKA zachęca jednak także do podróży na obsługiwanej już dotychczas trasie, przypominając o swoch ofertach specjalnych. Posiadacze miejskiej „Karty Tomaszowianina” mogą liczyć na 30-procentowy rabat, a wszyscy – na możliwość bezpłatnego kontynuowania podróży tomaszowskim autobusem miejskim.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony