Partnerzy serwisu:

Polska kolej solidarna z Ukrainą. Bezpłatne przejazdy u kolejnych przewoźników (aktualizacja)

Witold Urbanowicz 26.02.2022 1,8k

Polska kolej solidarna z Ukrainą. Bezpłatne przejazdy u kolejnych przewoźników (aktualizacja)
fot. KM
Kolejni przewoźnicy kolejowi decydują się się na wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy w związku z rosyjskim najazdem na Ukrainę. Do PKP Intercity dołączają Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Dolnośląski, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie oraz Polregio.
Jako pierwsze o zniesieniu opłat dla obywateli Ukrainy poinformowała spółka PKP Intecity. Bezpłatne przejazdy dotyczą pociągów kategorii IC i TLK. Przejazd odbywa się na podstawie paszportu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie.

Jak poinformowała ŁKA, w związku z trwającym konfliktem zbrojnym na Ukrainie, od dziś (26 lutego 2022 r.) do odwołania, obywatele tego kraju mogą podróżować pociągami ŁKA bez biletu. Podstawą do bezpłatnego przejazdu będzie okazanie obsłudze pociągu dowolnego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Również zarząd woj. dolnośląskiego, w porozumieniu z Kolejami Dolnośląskimi, podjął decyzję o bezpłatnych przejazdach pociągami dla wszystkich obywateli Ukrainy. Każdy pasażer Kolei Dolnośląskich narodowości ukraińskiej otrzyma tzw. bilet zerowy. Nowe zasady obowiązują od dziś do niedzieli, 6 marca, do północy. W zależności od sytuacji okres ten może zostać wydłużony.

Od soboty bezpłatnie obywateli Ukrainy wożą też Koleje Mazowieckie, o czym poinformował Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

W sobotę (26 luty) o wprowadzeniu darmowych przejazdów dla uchodźców poinformowało także Polregio.  Z opłat zwolnieni będą obywatele Ukrainy na terenie całego kraju do odwołania. Spółka jest w trakcie szczegółowych ustaleń z Urzędami Marszałkowskimi, na których zlecenie realizuje przewozy.

Do 25 marca 2022 roku obywatele Ukrainy będą mogli nieodpłatnie korzystać z przejazdów wszystkimi pociągami Kolei Wielkopolskich. Przejazdy będą mogły być realizowane na podstawie paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie.

Koleje Śląskie również zdecydowały się na takie rozwiązanie, w tym przypadku przepisy obowiązują do odwołania. Wieczorem Warszawska Kolej Dojazdowa również wprowadziła bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy na okres miesiąca. 

Warto też przypomnieć, że firma Koleo sprzedająca bilety kolejowe udostępniła bezpłatne bilety na przejazdy po Polsce dla uchodźców z Ukrainy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony